powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Młynarski w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury zaprasza na koncert "Piosenka to forma magiczna według Wojciecha Młynarskiego", który odbędzie się 25 oraz 26 kwietnia na Scenie Kocjana w Warszawie.

"Piosenka to forma magiczna ..." to koncert, na podstawie tekstów i tłumaczeń Wojciecha Młynarskiego, który w mistrzowski i niepowtarzalny sposób opisywał otaczającą nas rzeczywistość. Premiera miała miejsce 26 września w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Na program składa się 21 piosenek m.in. "Strasznie lubię cię piosenko", "Dziewczyny bądźcie dla nas dobre", "Po co babcię denerwować", "Układanka", "Absolutnie", "Truskawki w Milanówku", "Ballada Skandynawska", "Konie", "Nie wycofuj się inteligencjo", "Nie ma jak u mamy" oraz wiele innych .

kierownictwo muzyczne - Aldona Krasucka

reżyseria - Magdalena Smalara

Występują m.in.: Hanna Śleszyńska, Magdalena Smalara, Aneta Todorczuk- Perchuć Piotr Bajtlik, Arkadiusz Brykalski, Marcin Wortmann, Jakub Gąsowski

Gra zespół muzyczny w składzie:

Aldona Krasucka - fortepian

Wiesław Wysocki - saksofon

Wojciech Gumiński - bas

Szymon Linette - perkusja

Gospodarz programu - Michał Ogórek

"Wojciech Młynarski nam Polski nie opisał, on ją nam napisał. Mówimy o niej jego słowami. Jego piosenki pomagały Polakom przeżyć już Gomułkę, ale dziś widać, jak bardzo są napisane jakby wczoraj. Dotykają wszystkich naszych aktualnych strachów i śmiechów, a że posiadł jakąś cudowną umiejętność zawstydzania rzeczywistości, jej samej robi się głupio, kiedy rozpoznaje się w piosence Młynarskiego."- słusznie zauważył Michał Ogórek.

Współproducentem projektu jest Agencja Artystyczna Acoustic Piotra Muszyńskiego.

Bilety w cenach 60 zł i 40 zł w kasie biletowej MTM przy ul. Żeromskiego 29 ( budynek Ratusza Bielany), tel. 22 243 54 84, bilety24.pl, ebilet.pl, ewejsciowki.pl .