powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. "Diabeł i tabliczka czekolady" wraca na afisz

Spektakl oparty na reportażach Pawła Piotra Reszki o "zwykłych niezwykłych" mieszkańcach województwa lubelskiego powraca na scenę Teatru Osterwy.

"Diabeł i tabliczka czekolady" - zbiór reportaży Piotra Pawła Reszki - w 2016 roku został uhonorowany nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego. W przygotowywanej dla Teatru Osterwy adaptacji spotykamy ludzi wypchniętych na społeczny margines, czy to z powodu nierówności ekonomicznych, dyskryminacji ze względu na płeć lub orientację seksualną, ludzi niepełnosprawnych borykających się ze swoją seksualnością, konsekrowane dziewice, zwierzęta, opętane przez diabła dzieci, mieszkankę Rechty, która wspomina mordowanie Żydów przez Polaków, dzieciobójczynię i babcię klozetową. Wszystkie te postaci - tworzące swoisty gabinet osobliwości - dotykają w swoich opowieściach człowieczeństwa, a ich dramaty stają się dla widza swoistym egzaminem z empatii. Wszystkie opowieści, choć mają wymiar uniwersalny, rozgrywają się w województwie lubelskim.

Jolanta Rychłowska za rolę w tym spektaklu (na zdjęciu) otrzymała specjalną nagrodę lubelskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich- Złotą Maskę.

Zapraszamy na spektakle:

19 kwietnia, godz. 19:00

20 kwietnia, godz. 19:00

21 kwietnia, godz. 19:00

22 kwietnia, godz. 17:00