powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Wkrótce III "Przygrywka" w Muzycznym

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w dniach 25-27 kwietnia organizuje III Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych "Przygrywka" o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest on adresowany do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych.

Celem przeglądu jest prezentacja spektakli muzycznych - egzaminów semestralnych i muzycznych dyplomów studentów szkół artystycznych.

Od lat odbywają się przeglądy dyplomów spektakli dramatycznych wyższych szkół artystycznych. Przeglądu dyplomów i egzaminów muzycznych nie ma. A przecież jest to coraz bardziej znaczący element kształcenia artystycznego. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu współpracuje od dwóch lat z wieloma młodymi absolwentami kierunków musicalowych i muzycznych państwowych i prywatnych szkół artystycznych. Możemy obserwować jak się rozwijają młodzi adepci tej dziedziny sztuki i jaki mają warsztat. Dlatego dwa lata temu zdecydowaliśmy się zorganizować przegląd muzyczny, co spotkało się z aprobatą władz wielu uczelni, a także z dużym zainteresowaniem studentów i widzów.

W ciągu tegorocznej edycji zaprezentujemy wybrane spektakle przed jury, które przyzna nagrody finansowe w dwóch kategoriach: najlepszy spektakl dyplomowy oraz najlepszy egzamin muzyczny. Nagrodzony spektakl będzie dodatkowo zaprezentowany w naszym Teatrze w innym terminie. Spektakle będzie oceniać komisja w składzie: Janusz Grzywacz (kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i filmów), Katarzyna Jamróz (aktorka i piosenkarka), Jerzy Satanowski (kompozytor, wokalista, reżyser) oraz Anna Wołek (dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu).

Dotychczasowy juror Przeglądu - Jacek Bończyk, przygotował dla toruńskiej publiczności koncert z piosenkami Wojciecha Młynarskiego, który odbędzie się podczas Gali Finałowej - 27 kwietnia o godz. 20:00. Natomiast uczestnicy PRZYGRYWKI wezmą udział w warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez członków jury Przeglądu.