powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Siódme spotkanie Szkoły Konstruktorów Lalkowych

Instytut Teatralny wspólnie z Teatrem Animacji w Poznaniu zapraszają na siódmy warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych, poświęcony krzyżakom marionetkowym. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja.

Okazja do poszerzania wiedzy i praktyki w zakresie technik teatralnych zdarza się niezwykle rzadko. Program jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez środowisko teatrów lalkowych, a jego kształt i cel - rozbudzenie potrzeby eksperymentu w zakresie kreacji formy - to wynik obserwacji i rozmów kuratora programu Marka Waszkiela z twórcami, dyrektorami oraz pracownikami teatrów w Polsce i za granicą.

SIÓDME SPOTKANIE

KRZYŻAK MARIONETKOWY. PODWIESZENIE LALKI

Prowadzący warsztaty - Rafał Budnik - rzeźbiarz i konstruktor urodzony w 1972 roku w Dusznikach Zdroju. Ukończył szkołę modelarstwa lotniczego, jednak odkrył, że jego prawdziwą pasją jest rzeźba. Trafił na wiele lat do pracowni Teatru Lalek Banialuka, jako konstruktor-rzeźbiarz. W jego twórczości widoczne są wpływy czeskiej i słowackiej szkoły lalkarskiej. Wiele doświadczeń przyniosła mu ścisła współpraca z Pavlem Hubičką i Evą Farkašovą. Zajmuje się rzeźbą i konstrukcją lalek oraz scenografią teatralną. Współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w Polsce, Słowacji, Czechach, Serbii, Bośni, Czarnogórze, Niemczech i Francji. Jest także twórcą rzeźb umieszczonych na fasadzie budynku Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

SZCZEGÓŁY:

TERMIN: 8 - 10 czerwca 2018

CENA: około 740 zł (udział, materiały, śniadanie, lunch, kolacja / hotel [cena i lokalizacja hotelu wkrótce]

CENA: 500 zł (udział, materiały, lunch, kolacja / bez noclegów)

ZGŁOSZENIA: do 14 maja 2018, formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj

LICZBA MIEJSC: 12

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW:

Piątek 8 czerwca

16:00 - 20:00 - zajęcia warsztatowe

20:30 - kolacja

Sobota 9 czerwca

10:00 - 14:00 - zajęcia warsztatowe

14:30 - obiad

16:00 - 20:00 - zajęcia warsztatowe

20:30 - kolacja

Niedziela 10 czerwca

10:00 - 14:00 - zajęcia warsztatowe

14:30 - obiad