powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pięć dni teatru w Komunie// Warszawa

Komuna Warszawa zaprasza na intensywny teatralny sprint w dniach 10-14 kwietnia.

Premiera "Hannah Arendt. Ucieczka" - nowego spektaklu Grzegorza Laszuka oraz "Cezary idzie na wojnę" (reż. Cezary Tomaszewski) i PIXO (reż. Marta Ziółek) w ramach "Generation After", pokazów dla grupy międzynarodowych kuratorów i dyrektorów festiwali.

10 kwietnia, g. 19.30

11 kwietnia, g. 20.30

Warszawska premiera spektaklu "Hannah Arendt. Ucieczka" - koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny// Warszawa

*

12 kwietnia, g. 22.30

13 kwietnia, g. 19.00

Pokazy spektaklu "Cezary idzie na wojnę", reż. Cezary Tomaszewski, w ramach "Generation After" (angielskie napisy/ English subtitles)

*

14 kwietnia, g. 19.00

Pokaz spektaklu "PIXO" w reż. Marty Ziółek w ramach "Generation After"

*

"Hannah Arendt: Ucieczka"

Spektakl jest fantazją na temat spotkania bliskich sobie osób w szczególnym historycznym momencie. Hannah Arendt, Martin Heidegger, Karl Jaspers i Walter Benjamin - każde z nich musiało przejść próbę moralnej odpowiedzialności lub/oraz znaleźć drogę ucieczki przed śmiercią. Nie wszystkim się udało przeżyć, każde przyjęło inną strategię przetrwania. Co powiedzą o swoich doświadczeniach i wyborach, jeśli zamkniemy ich w escape roomie? Wybrać bierność czy aktywność? Ryzykować niepewność ucieczki czy wybrać chwilowe bezpieczeństwo?

***

"Cezary idzie na wojnę" (na zdjęciu)

Kampowa rewia performatywna o autobiograficznym charakterze: poborowy Cezary Tomaszewski staje przed wojskową komisją i otrzymuje najniższą z możliwych kategorię E. To rzecz o przymusie przydatności i efektywności w ramach systemu kapitalistycznego i polityki państwowej, będącej przedłużeniem polityki wojennej. Spektakl jest rozpisany na czterech śpiewających i tańczących aktorów, którym akompaniuje pianistka. "Popołudnie fauna" Debussy'ego w legendarnej choreografii Niżyńskiego spotyka się tu z pieśnią Moniuszki śpiewaną w męskiej przebieralni, a hartującym męskiego ducha i ciało ćwiczeniom towarzyszą dźwięki "Symfonii Stalingradzkiej" Szostakowicza.

***

"PIXO"

PIXO to przestrzeń zawieszona między realnością i wirtualnością. Znana ze "Zrób siebie" ekipa awatarów - Angel Dust, Beauty, Coco, Lordi, Glow, High Speed i szansonistka - tym razem udaje się w podróż do miejskiego podziemia, betonowej dżungli. Każde z nich wchodzi w proces transformacji ciała i wizerunku, niczym postaci z filmów science fiction, zmagając się ze sławą, widzialnością i głodem adrenaliny. PIXO to ruchowa opowieść o rozpadzie, gniewie i spektakularnej kaligrafii ciała.

PIXO. Rozbijać. Detonować. Wysadzać. Burzyć.

Pokazy współfinansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy

Pokaz spektaklu "Cezary idzie na wojnę" jest współorganizowany przez IAM i Nowy Teatr w Warszawie.

***

Komuna// Warszawa

ul. Lubelska 30/32

Bilety

Ulgowy 30 zł

Normalny 40 zł

Dostępne w serwisie ewejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/oferty/komuna-warszawa,641# i w kasie na pół godziny przed spektaklem.