powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tarnów. Prapremiera sztuki Duncana Macmillana w Teatrze Solskiego

24 kwietnia odbędzie się polska prapremiera sztuki "Płuca" Duncana Macmillana, angielskiego dramatopisarza i reżysera teatralnego. Autor otrzymał ze tan dramat nagrodę The Off West End Theatre Awards w kategorii "najlepsza nowa sztuka" 2013 roku.

"Płuca" to mądra, aktualna, niezwykle zabawna i bardzo wzruszająca opowieść o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości, stres i strach przed rozpadem znanego świata, o odpowiedzialności i dojrzewaniu do rodzicielstwa w czasach globalnego niepokoju, terroryzmu i napiętych stosunków politycznych. Młodzi bohaterowie Macmillana zdają sobie sprawę, że w dobie zagrożeń środowiska i zmian klimatycznych decyzja o sprowadzeniu na świat nowego człowieka to duży krok dla ich związku, ale jeszcze większy krok dla narażonej na zagładę planety. Muszą zweryfikować własne przekonania, zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji, pokonać lęki, podjąć ryzyko i przede wszystkim zawalczyć o miłość. Bo "Płuca" to także uniwersalna opowieść o miłości - niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

Polską prapremierę tej niezwykle dowcipnej sztuki autorstwa Macmillana przygotuje Anna Wieczur -Bluszcz - scenarzystka i reżyserka teatralna, filmowa, radiowa, telewizyjna, a zagrają młodzi aktorzy tarnowskiego teatru: Ewa Jakubowicz i Filip Kowalczyk.

Charakterystyczna, nieprzyzwoita historia miłosna Duncana Macmillana jest brutalnie szczera, zabawna, ostra i aktualna. Jest odważnie napisana i zdumiewająco skonstruowana. Daje głos pokoleniu, dla którego niepewność jest sposobem na życie.