Białystok. Jeste¶ młody? Masz pomysł? Możesz dostać kulturalne stypendium

Do końca kwietnia miasto przyjmuje wnioski od młodych twórców na stypendia artystyczne na drug± połowię roku.

«- Stypendia są przyznawane osobom działającym na terenie Białegostoku, które nie ukończyły 35. roku życia, w następujących dziedzinach: fotografia, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, sztuka estradowa, sztuka filmowa, sztuki wizualne, taniec, teatr i upowszechnianie kultury. Wsparcie można uzyskać na drugie półrocze 2018 roku, czyli od 1 lipca do 31 grudnia - informuje Kamila Bogacewicz z biura prasowego w magistracie.

I dodaje, że podczas planowania zakresu i harmonogramu programu stypendium warto pamiętać, iż projekt powinien być zrealizowany najpóźniej do końca 2018 roku. Wytworzone dzieła - np. publikacje, albumy muzyczne - nie podlegają sprzedaży.

Stypendia dla młodych twórców są przyznawane od 2007 roku. W tym roku otrzymuje je 9 osób. Łączna wartość wsparcia to 95 tysięcy złotych. Pięciu młodych twórców ma stypendia roczne, czterech - na pierwsze półrocze. Teraz do tej grupy mają szansę dołączyć kolejni stypendyści.

Wzór wniosku i informacje o zasadach przyznawania stypendiów są dostępne na stronie www.stypendia-bialystok.pl Wnioski (z dopiskiem "stypendia") trzeba przesłać na adres: Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, lub złożyć w sekretariacie departamentu, ul. Słonimska 8) do 30 kwietnia. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 85 869 63 66.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego