Kielce. Aktorzy zaśpiewali dla pani Mieci

Malinową nalewkę, figurkę łosia, lampę naftową czy voucher do spa można było wylicytować we wtorkowy wieczór w kieleckim Teatrze Żeromskiego w trakcie koncertu charytatywnego "Stars 4 Pani Miecia Show". Pieniądze trafią do ciężko chorej pracownicy teatru Mieczysławy Moćko.

«- Drodzy państwo, witam Was serdecznie na drugim naszym koncercie charytatywnym. Pierwszy był w ubiegłym roku. Jesteśmy szczęśliwy, że zechcieliście nas odwiedzić w ten wyjątkowy wieczór - przywitał publiczność Dawid Żłobiński, który obok Eweliny Gronowskiej i Andrzeja Platy prowadził koncert.

Kieleccy aktorzy po raz drugi pod kierownictwem Eweliny Gronowskiej zorganizowali koncert charytatywny.

W tym roku kielecki teatr odwiedziły gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny m.in.: Janis Joplin, Elvis Presley, Edyta Górniak, argentyńska piosenkarka czy Violetta Villas.

Nie zabrakło licytacji. Jako pierwsza została za 110 zł wylicytowana malinowa nalewka. Za 250 zł jeden z gości kupił porcelanową figurkę łosia z Ćmielowa przekazaną przez prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. 520 zł trzeba było zapłacić za lampę naftową.

Pieniądze zebrane podczas wtorkowego koncertu zostaną przekazane na leczenie Mieczysławy Moćko, która od dwudziestu lat pracuje w kieleckim teatrze jako sprzątaczka.

Koncert "Stars 4 Pani Miecia Show" odbył się w Międzynarodowy Dzień Teatru. Przed jego rozpoczęciem w foyer teatru została otwarta wystawa "Od "Balladany" po "Ciemności". 20 plakatów na 20 lat województwa świętokrzyskiego".»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego