powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Słupsk. Oferty na budowę siedziby Nowego Teatru - za drogie

Dwie oferty na adaptację i rozbudowę byłej wozowni na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku złożone w magistracie przewyższają fundusze zarezerwowane przez miasto na tę inwestycję.

Adaptacja i rozbudowa budynku byłej wozowni przy ul. Lutosławskiego 1 na potrzeby Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku mają być realizowane w ramach dotowanego z funduszy RPO WP projektu "Łamiemy bariery, łączymy pokolenia - rewitalizacja obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska".

Dzięki tej inwestycji, istniejący od 13 lat teatr zyska siedzibę w nowo tworzonym Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych. Obecną (na zdjęciu) dzieli z Filharmonią Sinfonia Baltica. Zagospodarowany zostanie też dziedziniec filharmonii.

Termin składania ofert w przetargu na wykonanie tej inwestycji był kilkakrotnie przedłużany na prośbę zainteresowanych udziałem firm. Ostatecznie do magistratu wpłynęły dwie oferty. Pierwsza, złożona przez konsorcjum dwóch słupskich przedsiębiorstw, opiewa na kwotę ponad 13,6 mln zł, druga - firmy z Kościerzyny - na ponad 13,8 mln zł.

Jak poinformowała inspektor w kancelarii prezydenta Słupska Karolina Chalecka, miasto na realizację tego zamówienia ma nieco ponad 10,5 mln zł. - Będziemy teraz analizować oferty i nasze możliwości - powiedziała Chalecka.

Nowa siedziba teatru ma być gotowa w 2020 r. Czterokondygnacyjny budynek będzie posiadał: scenę z widownią na 250 miejsc, sale prób i sale warsztatowe, foyer z kawiarnią, zaplecze techniczne, biurowe oraz pokoje aktorskie z tarasami na dachu. W obiekcie, przy głównej klatce schodowej, zamontowana zostanie winda przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych.