powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Lider branży ciepłowniczej wspiera Szekspira

Grupa GPEC, lider branży ciepłowniczej na Pomorzu, nawiązała współpracę z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Spółka została partnerem Teatru na 2018 rok.

- Teatr Szekspirowski jest nietuzinkową instytucją kultury, w której tradycja i innowacje łączą się w niespotykanym dotąd wymiarze - mówi Grzegorz Blachowski, kierownik działu PR Grupy GPEC. - Można w nim zobaczyć zarówno klasyczny spektakl na scenie włoskiej lub elżbietańskiej, jak i produkcje wykorzystujące nowoczesne technologie. Cenimy to połączenie klasycznej formy z odważnym krokiem w nowoczesność, dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać z Teatrem współpracę. Teatr Szekspirowski to miejsce żywe, otwarte na ludzi, a my, jako firma lokalna, chcemy być jak najbliżej mieszkańców, uczestniczyć w życiu kulturalnym Miasta - dodaje Grzegorz Blachowski.

- Cieszy nas fakt, że Grupa GPEC podjęła decyzję o zawarciu z nami umowy o współpracy na cały 2018 rok. Wspierając Gdański Teatr Szekspirowski, nasz Partner wspiera nowe przestrzenie kultury oraz ich rozwój. Pamiętajmy, że prawdziwymi beneficjentami wsparcia udzielonego Teatrowi przez Grupę GPEC są mieszkańcy Gdańska i Regionu. Takich przykładów współpracy biznesu z kulturą powinno być jak najwięcej. - mówi Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Prof. Jerzy Limon.

GRUPA GPEC

Lider branży ciepłowniczej na Pomorzu. Główną działalnością firmy, która istnieje na rynku już ponad 50 lat, jest wytwarzanie i dystrybucja ciepła. Jako nowoczesne przedsiębiorstwo, Grupa GPEC podejmuje szereg działań w obszarach wykraczających poza sektor energetyczny. Aktywnie działa i rozwija działalność w obszarze Facility Management, produktach Smart oraz ESCO. Firma znajduje się w pierwszej dziesiątce największych inwestorów na Pomorzu. Jest mecenasem sportu i kultury w Regionie.