powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Częstochowa. Rodzinny spektakl przedświąteczny

"Kometa nad Doliną Muminków" to familijny spektakl, na który zaprasza 23 marca Teatr im. Mickiewicza.

Tove Jansson (1914-2001) marzyła , by zostać latarnikiem, a została znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką, rysowniczką komiksów. W latach 40. zaczęła pisać i publikować utwory w rozmaitych periodykach. Jesienią 1945 r. wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi : "Małe trolle i duża powódź". Po dwóch kolejnych powieściach : "Komecie nad Doliną muminków" (1946) i "W Dolinie Muminków" (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Życie w Dolinie Muminków jest szczęśliwe i spokojne. Bohaterowie spacerują po okolicy, nurkują w morzu, bawią się oraz zbierają perły. Sielankę zakłóca informacja o zbliżającej się w kierunku Ziemi wielkiej komecie. Tylko jak ona wygląda? Jaki ma kolor i kształt? Kiedy dotrze do Doliny? Jak będzie wyglądał przebieg zderzenia komety z naszą planetą? Pod wpływem Piżmowca, Muminek i Ryjek podejmują odważą decyzję: żegnają się z rodzicami i na tratwie wyruszają do Gór Samotnych. Chcą odnaleźć tajemnicze Obserwatorium oraz porozmawiać z Profesorem. Przecież on wszystko wie!

Ich wyprawa jest pełna niesamowitych przygód. Pełni entuzjazmu mali bohaterowie dzielnie pokonują przeszkody, aby w końcu dotrzeć do wyznaczonego celu. Po drodze poznają nowych przyjaciół: m.in. mieszkającego w namiocie kawosza Włóczykija, znawcę wodnych owadów Paszczaka oraz urocze rodzeństwo Migotków.

Jak zakończy się wędrówka małych przyjaciół? Czy bohaterowie zdołają uratować rodzinną Dolinę?

Zapraszamy 23 marca (piątek), godz. 18.00

Bilety w cenie 25 zł

Kup bilet http://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,1218

Po spektaklu zapraszamy na słodki poczęstunek ufundowany przez Zakład Cukierniczy Michaś

https://michas.com.pl/

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia!