powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Techniki Improwizacji w CET

Centrum Edukacji Teatralnej co miesiąc przygotowuje w Krakowie intensywne warsztaty dla pasjonatów teatru w ramach kursu "Pracownie Mistrzowskie".

W dniach 17-18 marca odbędzie się trening aktorski pod okiem performera, aktora, dyrektora artystycznego, trenera - Przemysława Buksińskiego. Rekrutacja na warsztaty trwa.

- Warsztaty kierujemy do osób tworzących teatr. Chcemy aby pracownicy sektora kultury, instruktorzy teatralni, twórcy teatrów amatorskich, animatorzy kultury oraz nauczyciele zaangażowani w pracę artystyczną mieli szansę spotkania i twórczego działania pod okiem wybitnych specjalistów. Chcemy inspirować, dodawać odwagi, dawać szansę rozwoju i sieciowania kontaktów. - mówią organizatorzy.

Do Krakowa od wielu lat przybywają pasjonaci teatru zainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji i umiejętności. W programie CET znaleźć można warsztaty z różnych obszarów teatralnych - od scenograficznych, lalkowych, muzycznych, reżyserskich aż po teatr cieni, improwizacje czy dramaturgię. Prowadzący prezentują metody pracy, dzielą się swoim doświadczeniem i pasją.

W marcu (17-18.03.2018) odbędą się warsztaty z zakresu improwizacji scenicznej i praktycznej. Trening aktorski trwał będzie 12 godzin. Uczestnicy będą mieli możliwość wzmocnienia koncentracji i uważności, uruchomienia kreatywnego myślenia, pokonania własnych barier blokujących działania sceniczne. Rozwiniemy umiejętności komunikacyjne i nabędziemy swobody w spontanicznym reagowaniu na sytuacje nowe i nieznane poprzez szereg ćwiczeń i zadań aktorskich.

Warsztaty poprowadzi Przemysław Buksiński, który jest twórcą i moderatorem grupy "No potatoes"; aktorem lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, Kompanii Teatr oraz Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie. Współpracował m.in. z Teatrem "Pinokio" w Łodzi, Teatrem Starym w Lublinie, z Teatrem Centralnym, neTTheatre i Stowarzyszeniem Artystów "Bliski Wschód" oraz z licznymi centrami i ośrodkami kultury, z uczelniami wyższymi. Uczestniczył w licznych warsztatach i szkoleniach m.in. z Collinem Munchem, Larym Mossem czy Mikem Hughesem. Od lat zajmuje się technikami treningu aktorskiego (Bogusław Schaeffer, Katt Koppet) oraz metodą improwizacji scenicznej, jest organizatorem i pomysłodawcą licznych spotkań twórczych, prowadzi warsztaty i szkolenia w całym kraju i za granicą.

Program Pracowni Mistrzowskich dostępny na stronie www.edukacjateatralna.pl

Koszt udziału w warsztatach 220 zł/weekend/osoba.

Zgłoszenia przyjmowane mailowo: martyna@edukacjateatralna.pl lub telefonicznie: 724-486-744.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.