powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl "Klauni, czyli o rodzinie" oraz promocja książki

W środę 14 marca o godz. 18.00 w Instytucie Teatralnym zobaczyć będzie można spektakl "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3" (nominowany kilka dni temu do nagrody "Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego"), a po przedstawieniu, o godz. 19:30, porozmawiać o książce "Odzyskiwanie obecności. Niepełnosprawność w teatrze i performansie".

Kiedy Teatr 21 pracował nad spektaklem "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3", Tadeusz Sobolewski zapytał reżyserkę Justyna Sobczyk, na ile ten teatr zmienia swoich aktorów. Odpowiedziała: "Nie, ja nie myślę w ten sposób. Jest na odwrót: to właśnie pod ich wpływem łamią się założone przez nas konwencje. I widzę, jak to zaczyna promieniować". Wydana niedawno przez Teatr 21 książka "Odzyskiwanie obecności. Niepełnosprawność w teatrze i performansie" doskonale wpisuje się w takie myślenie. Pokazuje zarówno światowe studia nad niepełnosprawnością w kulturze, jak i polski kontekst badań w tym zakresie. Jest przełomową na polskim rynku publikacją, tak jak przełomowe są spektakle Teatru 21.

Spotkanie z Eweliną Godlewską-Byliniak i Justyną Lipko-Konieczną, autorkami książki "Odzyskiwanie obecności. Niepełnosprawność w teatrze i performansie" poprowadzi Magdalena Rigamonti, dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej", laureatka Nagrody im. Dariusza Fikusa, Grand Press i finalistka Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego.

***

Środa 14.03, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa:

18.00 spektakl "Klauni, czyli o rodzinie. Odcinek 3", poruszający temat zakładania rodziny przez osoby niepełnosprawne (bilety online dostępne są tutaj)

19.30 spotkanie wokół książki Teatru 21 "Odzyskiwanie obecności. Niepełnosprawność w teatrze i performansie", wybór i opracowanie Ewelina Godlewska-Byliniak, Justyna Lipko-Konieczna, Fundacja Teatr 21, Warszawa 2017

Książka została wydana dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Podczas spotkania książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie 49 zł.