powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Konkurs plastyczny Opery Nova

Opera Nova zaprasza dzieci szkół podstawowych do wykonania prac plastycznych na konkurs pn."Opera Nova w przyszłości", który jest jednym z elementów promocji projektu "Modernizacja Opery Nova".

Liczymy na świeże spojrzenie i oryginalne pomysły dzieci, które w niedalekiej przyszłości będą dorosłymi widzami zasiadającymi na widowni bydgoskiej Opery, na ich wizje ,jak będzie wyglądał gmach Opery Nova, jego wnętrze i otoczenie. Wyobraźnia nie zna ograniczeń; zachęcamy do tworzenia niestandardowych projektów ,nieskrępowanych czasem i przestrzenią.

Prace nadsyłać można do 15 kwietnia, a zwycięzców wyłoni jury, w którego skład wchodzą m.in. Diana Marszałek, scenograf (obecnie przygotowująca premierę baletu "Romeo i Julia") oraz znany fotograf bydgoski, Marek Chełminiak. Rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone podczas XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Na autorów nagrodzonych prac czekają nagrody:, które mogą być zachętą do plastycznej i twórczej zabawy oraz pogłębią zainteresowanie teatrem i sztuką operową:

zaproszenia dwuosobowe na spektakle z repertuaru Opery Nova w sezonie artystycznym 2018/2019 (od września 2018 r. do końca czerwca 2019 r.) oraz album książkowy o Bydgoszczy,

płyty DVD z zarejestrowanymi spektaklami Opery Nova oraz druk plakatu w formacie B1, z wykorzystaniem nagrodzonej pracy .Szczegółowe informacje i regulamin Konkursu na stronie internetowej Opery.