powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Biesiady Literackie z Moniką i Grzegorzem Wasowskim

W dniach 22-24 lutego gośćmi Biesiad Literackich będą Monika i Grzegorz Wasowscy. Spotkania z redaktorami, twórcami i opiekunami spuścizny artystów Kabaretu Starszych Panów, odbędą się w Stacji Kultura w Rumi, w Mediatece w Straszynie, w Sopotece w Sopocie i w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

"Kabaret Starszych Panów"

Uwaga! Trzymasz w ręku klucz do świata Starszych Panów.

Zawartość! Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek.

Przestroga! Lektura zdradliwa, mogąca przyprawić o zawroty serca, mocniejsze bicie głowy i chorobliwe ataki zdrowego śmiechu. Przed użyciem skonsultuj się z drukarzem.

Nigdzie indziej! Nie weźmiesz udziału w zabawie rytmicznej dla zdziecinniałych staruszków; nie dowiesz się, jaką dziedzinę wiedzy reprezentuje "pędologia"; nie prześledzisz ewolucji piosenki "Ścieżką pośród łąk"; nie usłyszysz o istnieniu Eldolarado i nie przeczytasz o ogólnokrajowym kryzysie guzikowym.

Promocja! Książka wielofunkcyjna, wykonana w rozmiarze odpowiadającym podstawce pod cylinder.

Ważne! Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego "Eterek".

Monika Makowska-Wasowska

Kobieta pracująca, z wykształcenia filolog rosyjski, z doświadczeń zawodowych: dziennikarka radiowa, specjalista PR, trener szybkiego czytania i technik uczenia się, wychowawca, producent, przez wiele lat amatorsko śpiewająca chórzystka (alt o szerokiej skali). Kiedyś nie wyobrażała sobie pracy poza radiową Trójką. Po etapie współpracy i kolejnej zmianie kadrowej - uniezależniła się etatowo. Wraz z Grzegorzem współtworzyli Radio Wnet. Radiowo odnalazła się na kilka lat we Frajdku. Współdziała z mężem przy wszelkich pracach związanych z zachowaniem i promowaniem twórczości Jerze- go Wasowskiego. Wspiera męża-autora jako oficjalna i nieoficjalna muza...

Grzegorz Wasowski

Piórotechnik, jak lubi o sobie mawiać. Dziennikarz muzyczny (niektóre audycje radiowe: Baw się razem z nami, Katalog Nagrań, Lista przebojów dla Oldboyów, Radio Retro, Frajdek), autor i odtwórca tekstów satyrycznych (w radiu - Samouczek, Lista Przebojów dla Oldboyów, Nie tylko dla orłów i w telewizji - Za chwilę dalszy ciąg programu, Komiczny Odcinek Cykliczny czyli KOC, Komiczna Audycja Cykliczna czyli KAC). Mistrz zagadek (Zagadkowa niedziela, Zagadkomat w Świerszczyku), autor znakomitych tekstów piosenek, jeden z T-Raperów Znad Wisły. Niezapomniany Garfield (głos) w serii rysunkowych dobranocek w TVP. Wraz z Wojciechem Mannem tworzył niezrównany duet prowadzących - w telewizyjnym programie Archiwizja, czyli po trochu wyciągane z lochu w TVP Kultura.

Niestrudzenie i walecznie dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego, doprowadzając do ukazywania się CD, DVD oraz książek i nut z twórczością Taty.

***

22 lutego

18.00 Rumia, Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2

23 lutego

18.00 Straszyn, Mediateka ul. Dworca 2

24 lutego

14.30 Sopot, Sopoteka, budynek dworca, ul. T. Kościuszki 14

17.00 Wejherowo, Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255