powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Warsztaty dla pedagogów w Pantomimie

3i 4 marca Wrocławski Teatr Pantomimy po raz czwarty zaprasza pedagogów, instruktorów teatralnych i nauczycieli do udziału w warsztatach teatralnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty dedykowane są pedagogom prowadzącym zajęcia teatralne, wychodzącym ze swoją klasą do teatru i mającym świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej

i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu swoich uczniów. Celem jest podniesienie kompetencji nauczycieli i przekazanie nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Pantomima to tylko pozornie sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów pokażemy Wam, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają

na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności

i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych prowadzonych przez aktora i pedagoga Wrocławskiego Teatru Pantomimy - Artura Borkowskiego. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Udział zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowy plan zajęć:

3 marca (sobota) - 10:00 - 12:30, (przerwa), 13:30-16:00

4 marca (niedziela) - 10:00 - 12:30, (przerwa), 13:30-16:00

Zgłoszenia:

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać na adres: agnieszka.charkot@gmail.com. Karta można pobrać ze strony www.pantomima.wroc.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Akcja: EDUKACJA 2.0" i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.