powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tychy. Magdalena Kumorek ze "Śmierciami" w Małym

11 marca o godz. 17 na deskach Teatru Małego, w ramach cyklu "Poeticon", wystąpi Magdalena Kumorek, która zaśpiewa wiersze Bolesława Leśmiana, do skomponowanej przez siebie muzyki.

Magdalena Kumorek:

Kim jestem?

"Kim jestem? Jest wiele funkcji, określeń rodzinno-społecznych, w których odnajduję część siebie.

Bo przecież jestem matką, córką, siostrą, żoną... ale i sąsiadką, aktorką, znajomą...

Ewidentnie ta baza danych nasączonych emocjami, stanowi o tym, jakim jestem człowiekiem.

Ale kim jestem bez tych wszystkich dookreśleń?

Nie ustaję w poszukiwaniach odpowiedzi na to pytanie."

***

"ŚMIERCIE"

LEŚMIAN / KUMOREK

Płyta "Śmiercie" (na zdjęciu okładka) powstała z miłości do polskiej muzyki ludowej i twórczości genialnego poety Dwudziestolecia Międzywojennego Bolesława Leśmiana.

Pomimo tego, że z zawodu i wykształcenia jestem aktorką, pokusiłam się by napisać muzykę do wierszy Leśmiana, a Piotr Dziubek, kompozytor wybitnej muzyki teatralnej, wszystkie te piosenki pięknie zaaranżował.

Tematyka tego projektu krąży wokół śmierci, ale odbiorca melancholii znajdzie tu mało. "Śmiercie" to raczej wadzenie się z tym, co nieuchronne, radość z życia i kilka nut z przytupem w tle.

Paradoksalnie tych parę piosenek o "śmierciach" powstało z uczucia miłości i uwielbienia. Bo:

1. Lubię poezję Leśmiana bardzo i zachwyca mnie fakt, że odnajduję w niej bieg moich własnych myśli dotyczących natury Człowieka, przemijania, wiary w Boga i siły Przyrody.

2. Lubię śpiewać.

3. Lubię muzyczne wędrówki mojego męża, Piotra Dziubka, którego poprosiłam o zaaranżowanie tych paru dźwięków, jakie przyszły mi do głowy na temat poezji Leśmiana.

Drogi widzu/słuchaczu-melancholii znajdziesz tu mało. Raczej wadzenie się tym, co nieuchronne, radość z życia i kilka nut z przytupem w tle.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie Teatru Małego lub na https://www.ticketportal.pl/Event/Koncert_Magdalena_Kumorek