powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Zbiórka pieniędzy dla Fundacji pomagającej aktorom

28 stycznia, po spektaklu "Akademia Pani Beksy", który rozpocznie się o godz. 11, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która od lat pomaga aktorom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W 2007 roku Związek Zawodowy Aktorów Polskich powołał do życia Fundację im. Darii Trafankowskiej, organizację pożytku publicznego, której celem i misją jest udzielanie aktorom wszelkiej pomocy, zarówno materialnej i jak i niematerialnej w ratowaniu życia i zdrowia w sytuacji ich poważnego zagrożenia, a także w przypadku zdarzeń losowych i sytuacji kryzysowych wymagających szczególnego wsparcia.

Fundacja pomaga aktorom z całej Polski. Chroni prywatność swoich podopiecznych, nie wykorzystuje ich wizerunku w pozyskiwaniu środków. Stara się być dyskretna i szybka w działaniach. Podopieczni darzą Fundację ogromnym zaufaniem i czują się bezpieczni. Jednakże coraz trudniej jest pozyskiwać fundusze na realizacje celów statutowych, ponieważ potencjalni darczyńcy chcą wiedzieć, komu pomagają.

Obecnie Fundacja znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej.

POMÓŻMY FUNDACJI I JEJ PODOPIECZNYM!