powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Warsztaty w Teatrze Horzycy

Zapraszamy na warsztaty do spektaklu "Nieskończona historia" w reż. Małgorzaty Warsickiej.

Temat: Nasza wyjątkowa codzienność

Data: 30 stycznia 2018 roku, godz. 15.00 - 17.00

Miejsce zbiórki: POCZEKALNIA/Scena na Zapleczu/Teatr Horzycy

Prowadzący: Karol Nepelski, Katarzyna Peplinska

Grupa otwarta. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zgłoszenia: edukacja@teatr.torun.pl

Termin przyjmowania zgłoszeń: 26 stycznia 2018 roku

Liczba uczestników: 20 osób

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie biletu na spektakl "Nieskończona historia" grany w dowolnym terminie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim właściwie jest Twój sąsiad? Jakie są jego codzienne rytuały? Jaka muzyka towarzyszy mu przy śniadaniu? Nasza codzienność pełna jest pięknych i metafizycznych opowieści. Zainspirowani spektaklem "Nieskończona historia" zastanowimy się nad rolą wspólnoty oraz spróbujemy ją scharakteryzować poprzez dźwięk i wspólne działania. Stworzymy wspólną opowieść o naszej wyjątkowej codzienności.

Prowadzący:

Karol Nepelski

Kompozytor, autor muzyki instrumentalnej, scenicznej operowej i teatralnej oraz muzyki filmowej. Zajmuje się także muzyką elektroakustyczną, twórczością audio-video oraz performancem. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Tytuł magistra z wyróżnieniem uzyskał w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Bujarskiego, a tytuł doktora w klasie Krzysztofa Pendereckiego; obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie. Muzykę Karola Nepelskiego wykonywały takie zespoły jak Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, musikFabrik, Neue Vocalsolisten Stuttgart, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Kwartet Śląski, Filharmonicy Lwowscy. Autor muzyki do spektaklu "Nieskończona historia".

Katarzyna Peplinska

Pedagożka teatru, absolwentka wiedzy o teatrze oraz performatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2017 roku związana z Teatrem Horzycy, gdzie zajmuje się promocją oraz edukacją teatralną. Wraz z Darią Kubisiak zrealizowała "Chór Performatyków", który otrzymał wyróżnienie podczas Forum Młodej Reżyserii w 2016 roku. Absolwentka Studium Kultury Społecznej przy Instytucie Studiów Zaawansowanych w Warszawie.

***

Daty spektaklu:

31 stycznia (środa), godz. 19.00 na Dużej Scenie

1 lutego (czwartek), godz. 19.00 na Dużej Scenie - spektakl z audiodeskrypcją