powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Spotkanie z Zenonem Laskowikiem

Czwartym gościem debat wprowadzających do Idiomu festiwalu Malta - "Skok w wiarę" będzie 22 stycznia Zenon Laskowik, satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" w Poznaniu, dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A.

O kondycji duchowej Polaków, o zaangażowaniu w świat, o wrażliwości, międzyludzkiej solidarności i konieczności dialogu rozmawiamy podczas najbliższych spotkań w ramach cyklu debat "Skacząc w wiarę", których gospodarzem jest dominikanin, Ojciec Tomasz Dostatni. Do tej pory gośćmi spotkań byli Olga Tokarczuk, ks. Adam Boniecki i Agnieszka Holland.

Czwartym gościem debat wprowadzających do Idiomu festiwalu Malta - "Skoku w wiarę" będzie polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" w Poznaniu, dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. - Zenon Laskowik.

"Przemiana duchowa nastąpiła, kiedy zrozumiałem, że dałem się wpuścić w maliny, jeśli chodzi o to rzekome gwiazdorstwo. W pewnym momencie powiedziałem: nie! Nie jestem sobą. Ja chcę być sobą. Za wszelką cenę." - mówił Zenon Laskowik w wywiadzie z ks. Andrzejem Godyniem. Jaki jest związek humoru z wiarą i wolnością? Czy ze wszystkiego można się śmiać? Czy moglibyśmy żyć bez dowcipu? Co to jest czarny humor i kto wyznacza mu granice?

O tym wszystkim będziemy rozmawiać 22 stycznia o g. 18:00 w Auli Artis, ul. Kutrzeby 10. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44). Spotkanie z Zenonem Laskowikiem będzie rejestrowane i dostępne na kanale YouTube.

Debaty są wprowadzeniem do wiodącego tematu 28. edycji Malta Festival Poznań. W ramach programu "Skok w wiarę" kuratorzy z belgijskiego kolektywu Needcompany Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers będą pytać o ludzką potrzebę duchowości i sposoby jej realizowania, o rolę religii we współczesnej Europie oraz o to jak ustanawiamy własne systemy wartości i gdzie szukamy sensu w coraz bardziej chaotycznym świecie.