powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Otwarte "serce" Teatru Dramatycznego

Trwa remont scen Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki. Na Scenie im. Gustawa Holoubka widać otwarte "serce". W tej chwili wymieniana jest podłoga na scenie obrotowej, otworzona przestrzeń ma 8 metrów głębokości.

Sceny Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki nie przechodziły gruntownego remontu od czasu ich oddania. Scena im. H. Mikołajskiej została stworzona w starej malarni ponad 20 lat temu. Scena im. G. Holoubka po oddaniu do użytku przechodziła jedynie bieżące naprawy i modernizacje niektórych elementów, głównie związanych z bhp i przepisami przeciwpożarowymi. Teraz zostanie tam zmodernizowana mechanika sceny i poprawiona akustyka, dzięki czemu wyrówna się słyszalność na sali, a do widzów będzie docierało więcej naturalnego dźwięku.

Znaczną modernizacja przejdzie Sceny im. H. Mikołajskiej. Zostanie tam wymieniona podłoga oraz konstrukcja dachu. Dzięki podniesieniu sufitu przestrzeń zyska więcej powietrza. Widzowie natomiast mogą spodziewać się nowej, profesjonalnej widowni z możliwością ustawienia niemal 200 miejsc. Teatr z funduszy unijnych będzie również kontynuował przystosowywanie Teatru do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i sensorycznymi, będzie to między innymi zamontowanie pętli indukcyjnej dla niedosłyszących. Dzięki tym działaniom powstanie nowoczesna scena studyjna, która da możliwość grania spektakli na cztery strony.

Nad remontem czuwa ekipa dyrekcyjna: Mariusz Guglas, Magdalena Romańska, Tadeusz Słobodzianek, Małgorzata Gurdziel oraz Mariusz Biadun.