powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Ostatnie dni rekrutacji do Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie teatry niezależne, studenckie i nieinstytucjonalne do wzięcia udziału w eliminacjach kolejnej, 19. już edycji Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba, który odbędzie się w dniach 22-24 marca.

W czasie festiwalu wyłonione zostaną 3 najlepsze przedstawienia. Nagroda trafi również do najlepszego reżysera oraz aktorów. Pula nagród wynosi 15 000 złotych.

Festiwal Teatrów Niezależnych "Garderoba" to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury w Warszawie i jednocześnie wielkie święto miłośników teatru. Przez 19 lat przeszedł drogę od lokalnego konkursu do jednej z bardziej prestiżowych imprez teatru niezależnego, podczas której spotykają się, wymieniając doświadczenia, formacje teatralne z całego kraju.

"Garderoba" ma charakter otwartego dla publiczności konkursu. W jury festiwalu zasiadali wybitni przedstawiciele środowiska w Polsce min: Joanna Szczepkowska, Irena Jun, Adam Woronowicz, Łukasz Lewandowski, Jacek Kopciński, Jarosław Kilian, Jacek Sieradzki, Łukasz Drewniak, Jarosław Gajewski, Maciej Wojtyszko i inni. W ramach pokazów specjalnych festiwalu prezentowali się min: Jan Peszek, Irena Jun, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Kana i wielu innych.

Na zgłoszenia wraz z rejestracją spektakli czekamy do 15 stycznia.

Regulamin i karta zgłoszenia na: http://kinonaboku.pl/teatr/garderoba-bialoleki/aktualnosci.html

Informacje: a.muczyn@bok.waw.pl, tel. 607380184