powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Laureaci I etapu konkursu na realizację premiery w PTT

Znamy już nazwiska twórców, którzy znaleźli się w II etapie konkursu na przygotowanie spektaklu w ramach "Roku bogów w Polskim Teatrze Tańca".

Jury w składzie:

1) Iwona Pasińska - dyrektor Polskiego Teatru Tańca, przewodnicząca Jury

2) Adriana Mikołajczak - zastępca dyrektora

3) Anna Królica - kurator i koordynator ds. programowych

4) Ewelina Chatłas - menadżer - specjalista ds. impresaryjnych

5) Andrzej Kryczka - specjalista ds. upowszechniania spektakli

6) Mateusz Fabiś - specjalista ds. multimediów

7) Anna Koczorowska - specjalista ds. PR

wybrało dwie koncepcje premierowego spektaklu do dalszego etapu.

1) "No more tears" - reżyseria: Iwo Vedral, choreografia Krystyna Lama - Szydłowska, autor kompozycji muzycznej: Dawid Dąbrowski oraz twórczynie wizualizacji i kostiumów Karolina Jacewicz i Agnieszka Majkutewicz;

2) "Objawienia" - reżyseria Robert Drobniuch, choreografia Karolina Garbacik, muzyka Jerzy Bielski, scenografia Katarzyna Proniewska - Mazurek, video Prot Jarnuszkiewicz, współpraca dramaturgiczna Anna Andraka.

Przypomnijmy, że idea programu pn. "Rok bogów w Polskim Teatrze Tańca" jest zogniskowana wokół polskich boskich spraw, postaci i symboliki, w których boskość zjawisk/figur rozumiana jest jako uzus lub aklamacja, uznanie społeczne bądź samouznanie. 2018 - Rok bogów jest częścią aktualnie realizowanego programu (na lata 2016-2020) działalności Polskiego Teatru Tańca oddającym hasło "Polski/wielko-polski", który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.

Założeniem jest, że premierowy spektakl zostanie włączony do stałego repertuaru Polskiego Teatru Tańca i prezentowany wielokrotnie w różnych ośrodkach w Polsce i za granicą. Premierom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz panel naukowy zorganizowany we współpracy z poznańskimi ośrodkami akademickimi.

Rozmowy z wyłonionymi twórcami planowane są na 29 stycznia.

Premiera wybranego spektaklu odbędzie się w połowie czerwca 2018 r. w Poznaniu.