powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Kulturalne ferie

29 stycznia dzieci oraz młodzież z naszego miasta rozpoczną ferie zimowe. Miejskie instytucje przygotowały sportowe i kulturalne atrakcje na dwa tygodnie.

- Mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do poprzednich lat, nikt nie poczuje się rozczarowany ofertą miejskich ferii zimowych. Dla mnie samorządowe instytucje w przygotowaniach spisały się na medal - mówi Krzysztof Piątkowski, zastępca prezydent Łodzi.

- Ze zorganizowanego czasu wolnego przez instytucje będzie mogło skorzystać około trzech tysięcy osób, a w Ogrodzie Botanicznym kolejny tysiąc - dodaje Piątkowski.

Ferie z kulturą

- Chcemy pokazać, że bez zabawek elektronicznych można ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas - mówi Agata Dawidowicz, dyrektorka Ośrodka Kultury Górna.

OKG przygotował warsztaty w samym ośrodku - m.in. wyścigi zdalnie sterowanymi modelami i prezentacje talentów. W planach są także odwiedziny w Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Muzeum Książki Artystycznej czy w Fabryce Czekolady. Z oferty OKG będą mogły skorzystać dzieciaki mieszkające nie tylko na Górnej.

Dzieci i młodzież ferie będą mogły spędzić z Teatrem Lalek "Arlekin" im. Henryka Ryla oraz Teatrem "Pinokio". W pierwszej z tych instytucji odbędą się warsztaty teatralno- sceniczne dla osób w wieku 6-12 lat. Ich efektem będzie pokaz zorganizowany dla najbliższych. Za udział w feriach z "Arlekinem" trzeba zapłacić 480 złotych.

Z kolei w "Pinokiu" odbędą się warsztaty inspirowane spektaklem "Przygody Pędrka Wyrzutka" (reż. Ewa Maria Wolska). Dzieci i młodzież będą poszukiwać własnego "ja" podczas zajęć filozoficznych oraz bawić się w awangardowych poetów. Udział w pojedynczym warsztacie to koszt 5 zł od osoby.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w trakcie ferii organizuje warsztaty dla grup zorganizowanych, będące w stałej ofercie Muzeum - m.in. z projektowania ubrań innych niż ze standardowych materiałów oraz sposobów odczytywania koloru. W soboty zaplanowano warsztaty z tworzenia autoportretu natury człowieka czy rzeźbienia z materiałów.