powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Ósme "Polowanie na motyle" w Teatrze Ochoty

Teatr Ochoty planuje realizację spektaklu teatralnego dla najnajów, który będzie prezentowany w siedzibie Teatru, ośrodkach kultury w Warszawie oraz innych miejscowościach województwa mazowieckiego. W ramach konkursu "Polowanie na motyle VIII" zostanie wyłoniona najlepsza koncepcja na realizację spektaklu.

Edycja teatralno-pedagogiczna

Termin realizacji: kwiecień-maj 2018

Dla kogo: młodzi twórcy teatralni, pedagożki/pedagodzy, instruktorki/instruktorzy, animatorki/animatorzy, nauczycielki/nauczyciele, zespoły twórcze

Etapy konkursu: opis koncepcji spektaklu teatralnego dla dzieci do 3 roku życia, rozmowa kwalifikacyjna

Nagroda: realizacja spektaklu teatralnego dla dzieci do 3 roku życia

REGULAMIN KONKURSU

Konkurs skierowany jest zarówno do twórców, którzy będą w stanie zrealizować spektakl samodzielnie, jak i do pedagogów, instruktorów, animatorów czy nauczycieli. Ze strony Teatru Ochoty zapewnione zostanie wsparcie artystyczne, organizacyjne i finansowe w realizacji koncepcji.

I etap - zgłoszenia

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń składających się z:

- opisu koncepcji spektaklu teatralnego dla dzieci do 3 roku życia; długość opisu do 1800 znaków maszynopisu znormalizowanego;

- CV

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem: motyle@teatrochoty.pl do 1 lutego 2018 r. do godz. 24.00. W treści maila prosimy o umieszczenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do konkursu "Polowanie na motyle VIII" dla potrzeb realizacji konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. Z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.)

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury złożone z dyrekcji Teatru wybierze maksymalnie 10 propozycji. Wyniki I etapu zostaną ogłoszone do 22 lutego 2018 r. na stronie internetowej Teatru Ochoty www.teatrochoty.pl.

***

II etap - rozmowa

Wybrani w pierwszym etapie pomysłodawcy zostaną zaproszeni na indywidualne rozmowy w dniach 26 - 28 lutego 2018 r. Jury złożone z dyrekcji Teatru i doświadczonego pedagoga teatru wyłoni zwycięzcę, którego koncepcja zostanie zrealizowana w maju 2018 r. w Teatrze Ochoty. Wyniki II etapu zostaną ogłoszone 1 marca 2018 r.

***

Finał - realizacja zwycięskiej koncepcji

1. Premiera spektaklu odbędzie się 12 maja 2018 r.

2. Teatr planuje regularną eksploatację spektaklu zarówno w siedzibie, jak i w ośrodkach kultury w całej Warszawie i różnych miejscowościach województwa mazowieckiego.

3. W porozumieniu ze zwycięzcą Teatr Ochoty zastrzega sobie prawo do wyboru reżysera, wykonawców i innych realizatorów spektaklu. Zwycięzca będzie mieć zapewniony udział w tworzeniu i/lub eksploatacji spektaklu.