powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Szczęśliwy XIII Koncert Noworoczny z udziałem Jose Cury

Publiczność zgromadzona w Filharmonii Narodowej nie kryła zachwytu XIII Koncertem Noworocznym, zorganizowanym przez Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie.

XIII Koncert Noworoczny okazał się bardzo szczęśliwy zarówno dla widzów, jak i artystów występujących na scenie Filharmonii Narodowej. Gwiazda wieczoru, czyli argentyński tenor Jose Cura za wybitne wykonanie arii "Nessun dorma" z opery "Turandot", został nagrodzony owacją na stojąco. Koncert rozpoczął się Mazurem z opery "Halka", wykonanym przez Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją maestro Mario de Rose. Utwór ten podkreślił obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Repertuar, który został wykonany podczas koncertu zawierał między innymi: "Duet Kwiatów" z opery "Lakme" Leo Delibesa, brawurowo zaśpiewany przez sopranistkę Aleksandrę Kubas-Kruk i mezzosopranistkę Irynę Zhytynską i musicalowy przebój z "Upiora w operze", "O tyle proszę Cię", wykonany przez basa Wojtka Gierlacha w duecie z Iryną Zhytynską.

Jose Cura, znany głównie z repertuaru klasycznego, zaskoczył publiczność śpiewając przebój Paula McCartneya "Yesterday" oraz bardzo klimatyczne pieśni meksykańskie.

Zainteresowanie Koncertem Noworocznym przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora, czyli Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury. Przed rozpoczęciem koncertu na zewnątrz Filharmonii licznie zebrały się osoby z kartkami: "Kupię bilet na Jose Curę". Był to widok dość niecodzienny, także dla pracowników Filharmonii.

Już za rok zapraszamy na XIV Koncert Noworoczny, którego gwiazda, choć jeszcze chwilowo owiana tajemnicą, będzie prawdziwą gratką nawet dla wymagających melomanów.

Patronat honorowy nad XIII Koncertem Noworocznym sprawowali Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik oraz Ambasador Republiki Argentyny w Polsce Pani Patricia Salas.

Partnerem XIII Koncertu Noworocznego był Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, który w okresie noworocznym gościł argentyńskich artystów: Jose Curę wraz z rodziną, jak również Maestro Mario de Rose.

Partnerem XIII Koncertu Noworocznego były także Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie.