powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Mikołaj Grabowski reżyseruje w Polskim

Różne wizje Polski i polskości, które wzajemnie się sobie przyglądają i niczym w zwierciadle stroją do siebie miny - "miny polskie". Premiera spektaklu w reż. Mikołaja Grabowskiego odbędzie się 29 stycznia w Teatrze Polskim.

"Miny polskie" są próbą rozpoznania i opisania schematów, które organizują nasze życie narodowe, od wieków tkwiące w pętach obyczaju i konwenansu Gesty, miny, pozy - gęby, które przyprawiamy innym lub za którymi sami się chowamy.

Scenariusz powstał na podstawie "Mimiki" Wojciecha Bogusławskiego, "Opisu obyczajów za panowania Augusta III" Jędrzeja Kitowicza, "Wyzwolenia" Stanisława Wyspiańskiego, "Ferdydurke", "Operetki", "Ślubu" i "Dzienników" Witolda Gombrowicza.

Obsada: Marta Alaborska, Maja Barełkowska, Eliza Borowska, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Anna Cieślak, Joanna Halinowska, Ewa Makomaska, Natalia Sikora, Tomasz Błasiak, Piotr Cyrwus, Wojciech Czerwiński, Paweł Krucz, Grzegorz Mielczarek, Krystian Modzelewski, Antoni Ostrouch, Jan Peszek, Maksymilian Rogacki, Jerzy Schejbal.

Spektakl dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Pokaz przedpremierowy: 28 stycznia

Kolejne spektakle: 30, 31 stycznia