powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "Re: Stars", czyli szansa dla utalentowanych wokalnie

Do 17 stycznia utalentowani wokalnie ludzie mogą zgłaszać chęć udziału w koncercie utworów Violetty Villas. "Re: Stars", przedsięwzięcie poświęcone nieżyjącym już artystom, odbywa się po raz drugi. Bohaterką pierwszej edycji była brytyjska piosenkarka Amy Winehouse.

Koncert "Re: Stars Tribute to Violetta Villas" zaplanowano na 12 i 13 maja w kinie Kijów.Centrum. Casting zaś odbędzie się 19 stycznia w Szkole Wokalno-Aktorskiej w Krakowie.

W jury castingu zasiądą znawcy muzyki: Jerzy Sobeńko, Bogusława Hubisz-Sielska, Monika Wójcikowska i Ilona Szczepańska.

Jerzy Sobeńko, założyciel Orkiestry Straussowskiej "Obligato" i prezes Polskiego Towarzystwa Straussowskiego, będzie także dyrygentem majowego koncertu.

Jedna z organizatorek wydarzenia Anna Dziedzic poinformowała, że podczas ubiegłorocznego koncertu w Filharmonii Krakowskiej wokalistom towarzyszył kilkuosobowy zespół; w tym roku będzie to cała orkiestra.

Jej zdaniem Violetta Villas wciąż jest chętnie słuchana - zarówno przez starsze, jak i przez młodsze pokolenie. Podczas "Re: Stars" artyści wyłonieni w castingu wykonają na scenie jeden z utworów zmarłej sześć lat temu piosenkarki.

Do castingu zgłosić się może każdy, niezależnie od wieku. Zainteresowani powinni napisać na adres restars@kkpromotion.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko oraz tytuł utworu z repertuaru Violetty Villas, który zostanie zaprezentowany podczas castingu (a capella lub własny podkład muzyczny, na miejscu będzie również pianino).

Kolejne edycje "Re: Stars" będą poświęcone m.in. Georgowi Michaelowi, Whitney Houston i Michaelowi Jacksonowi.

Wydarzenie, którego pomysłodawcami projektu są miłośniczka muzyki Anna Dziedzic i Bogusława Hubisz-Sielska z Akademii Muzycznej w Krakowie, współorganizuje miasto Kraków.