powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Filmowe urodziny Mai Komorowskiej

Maja Komorowska 23 grudnia obchodziła 80. urodziny. Z tej okazji Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny zaprasza na spotkanie z jubilatką, jej współpracownikami i zagranymi przez nią postaciami. A było ich ponad 50: od ciotki Idalii w "Cwale" Zanussiego, przez Jolę w "Pannach z Wilka" Wajdy, po Guślarza w "Lawie" Tadeusza Konwickiego.

Spotkanie, które poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, poprzedzi krótkie filmowe przypomnienie ważnych scen z filmów z udziałem Mai Komorowskiej. W wieczorze - poza jego bohaterką - udział wezmą m.in. Agnieszka Glińska, Wiesław Komasa, Tadeusz Sobolewski i Krzysztof Zanussi. Poniedziałkowe spotkanie zamknie film-niespodzianka - specjalnie wybrany przez Maję Komorowską na ten wieczór.

Wystawa zdjęć

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Mai Komorowskiej, do obejrzenia we foyer budynku FINA na pierwszym piętrze. Złożą się na nią fotosy i plakaty ze zbiorów FINA, które w chronologiczny sposób przypomną imponujący dorobek aktorki. Fotografie pochodzą z autorskich kolekcji fotoreporterów: Romana Sumika, Romualda Pieńkowskiego, Jerzego Troszczyńskiego. Autorami prezentowanych plakatów są z kolei: Franciszek Starowieyski, Roman Cieślewicz, Marcin Mroszczak, Andrzej Pągowski, Wiktor Górka, Jakub Erol.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (120). Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać w dniu wydarzenia od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu wydarzenia.

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia jest Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny, która włącza się w ten sposób obchody urodzin Mai Komorowskiej, przygotowane m. in. przez Akademię Teatralną i Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

8 stycznia, godz. 19.00

Filmoteka Narodowa-Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa

Sala Ziemia Obiecana, pierwsze piętro