powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Styczniowy afisz Teatru Muzycznego

Najbliższe dwa miesiące w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie.

Już 16 stycznia o godz. 19 obejrzeć będzie można spektakl muzyczny, oparty na komedii słynnego włoskiego polityka i dyplomaty Niccolo Machiavelliego, pt. "Machiavelli". Powstała w XVI wieku sztuka opowiadająca o zepsuciu społeczeństwa i wszechobecnej głupocie, zgrabnie splata się z jazzowo-rockowymi piosenkami zaaranżowanymi przez kierownika muzycznego przedstawienia, Tomasza Lewandowskiego. Spektakl odbędzie się również następnego dnia, czyli 17 stycznia o godz. 19 w Tumulcie, przy Rynku Nowomiejskim 28.

Kolejne wydarzenie Teatr Muzyczny zaplanował w Dniu Babci, 21 stycznia o godz. 18. "Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany" (na zdjęciu) w reżyserii Jacka Bończyka, to spektakl muzyczny wypełniony piosenkami kompozytora Jerzego Wasowskiego, znanego przede wszystkim z Kabaretu Starszych Panów. Utwory wykonywane przez Klementynę Umer przy akompaniamencie Fabiana Włodarka i Michała Jarosa, były niegdyś pisane dla dam polskiej piosenki - m.in. Ireny Santor czy Violetty Villas. W rolę narratora wciela się zaś Grzegorz Wasowski, syn Jerzego Wasowskiego.

Kolejne dni w Teatrze Muzycznym wypełnią piosenki i teksty satyryczne niezapomnianego polskiego poety Mariana Hemara. 22 stycznia o godz. 19 i 23 stycznia o godz. 11 odbędzie się spektakl muzyczny pt. "Hemar. Marchewka-próba generalizacji". Ciekawostką jest fakt, że uczestniczący w spektaklu aktorzy (Agnieszka Brenzak, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl i Maciej Makowski) nie tylko śpiewają, ale również wykonują utwory instrumentalnie.

Atrakcją dla dzieci będzie natomiast spektakl pt. "Jacek i Placek na tropie księżyca", który odbędzie się 25 stycznia o godz. 9 oraz 11.30. Historia przedstawiająca perypetie dwóch krnąbrnych bliźniaków, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę, ukazuje mnóstwo przygód, w które wplątują się rezolutni chłopcy. Ciekawostką jest fakt, iż w spektaklu wykorzystane zostały także piosenki legendarnego polskiego zespołu Lady Pank.

Pod koniec stycznia zapraszamy również na sztukę autorstwa niemieckiego muzykologa Paula Bardza w reżyserii Pawła Okońskiego, pt. "Kolacja na cztery ręce". Akcja opowieści opiera się na fikcyjnym spotkaniu dwóch genialnych muzyków - Jerzego Fryderyka Haendla i Jana Sebastiana Bacha. Pochodzący z zupełnie odmiennych światów kompozytorzy (Haendel - żyjący w biedzie i Bach - europejska sława, ulubieniec królów) w rzeczywistości nigdy się nie spotkali, a mimo to wiedzieli o sobie wszystko... Spektakl odbędzie się 27 stycznia o godz. 19.

Styczeń w Teatrze Muzycznym zakończy się koncertem duetu Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla pt. "Byle nie o miłości". 28 stycznia o godz. 18 artyści wykonają piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej. Pomiędzy utworami wyświetlane będą niezwykle interesujące fragmenty wywiadów z artystką, które stanowią łącznik pomiędzy wybranymi piosenkami - również tymi mniej znanymi.

---

Biuro Obsługi Widza i kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00 przy ul. Kopernika 4, oraz na godzinę przed spektaklem przy Rynku Nowomiejskim 28.