powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Jelenia Góra. Premiera "Ośmiu kobiet" Teatru im. Norwida

"Osiem kobiet" taki jest tytuł spektaklu zrealizowanego w oparciu o sztukę Roberta Thomasa przez jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w reżyserii Jerzego Bończaka. Premiera planowana jest na 5 stycznia (w piątek) o godz. 19.00.

Rzecz dzieje się w zacisznym domu, gdzie pod wspólnym dachem życie wiodło właśnie osiem kobiet i jeden mężczyzna. Nie będzie to jednak obraz idylii. Sprawy skomplikowały się, kiedy mieszkanki domu - nie tak bardzo zacisznego - znalazły ciało pana z tkwiącym weń nożem.

Kto zabił? Bo przecież o samobójstwie nie może być mowy. Morderca jest więc pośród pań, one same zaś próbują dociec prawdy. Cała damska ósemka prowadzi więc śledztwo. Każda z pań, jak się okazuje, coś ukrywała. A autor sztuki - współczesny pisarz angielski Robert Thomas - dopełnił sensacyjną treść sporą dozą humoru.

Magdalena Kępińska, Anna Ludwicka-Mania, Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Marta Kędziora, Elwira Hamerska-Skórecka oraz gościnnie - Zuzanna Łuczak - oto doborowa stawka aktorek, które wcieliły się w bohaterki tej pełnej świetnych dialogów i sytuacji sztuki. To dla nich warto zasiąść 7 stycznia o godz. 18.00, 11 i 12 stycznia o godz. 19.00, 14 stycznia o godz. 18.00, 16 i 17 lutego o godz. 19.00 lub 18 lutego o godz. 18.00 w kameralnym klimacie sali kinowej przy ul. Krótkiej 3 (tymczasowa siedziba Teatru im. Norwida).