Protest dyrektorów mazowieckich instytucji kultury przeciw "janosikowemu"

21-05-2012
09-07-2013
Płock. Dramatyczny wprowadza oszczędności
Teatr Dramatyczny i Muzeum Mazowieckie straciły 10 proc. budżetu, jaki im pozostał do końca roku. Ważą się losy premier, wystaw i wydawnictw. Będzie skromniej. Wszystko przez kryzys na Mazowszu, które boryka się z niższymi wpływami z podatków od przedsiębiorców i wysokim "janosikowym".
08-07-2013
Płock. Ostre cięcia w budżecie
W Muzeum Mazowieckim nie wyklucza się zwolnień. W Teatrze Dramatycznym mowa o "korektach repertuaru", czyli zmniejszeniu liczby jesiennych premier. Płockie placówki kultury, finansowane przez Urząd Marszałkowski, stoją przed widmem cięć w budżecie. Spekuluje się o 5 proc., a nawet 15 proc. uszczuplenia ich tegorocznej kasy.
06-07-2013
Janosikowe podkopie teatr i muzeum w Płocku?
W Muzeum Mazowieckim nie wyklucza się zwolnień. W Teatrze Dramatycznym mowa o "korektach repertuaru", czyli zmniejszeniu liczby jesiennych premier. Płockie placówki kultury, finansowane przez Urząd Marszałkowski, stoją przed widmem cięć w budżecie. Spekuluje się o 5 proc., a nawet 15 proc. uszczuplenia ich tegorocznej kasy - pisze Krzysztof Blinkiewicz w Gazecie Wyborczej - Płock.
15-06-2012
Pożegnanie z Mozartem?
Warszawska Opera Kameralna to jedyne miejsce na świecie, gdzie gra się co roku wszystkie sceniczne utwory Mozarta. Od 15 czerwca do 26 lipca w Warszawie odbywa się 22. Festiwal Mozartowski. Być może ostatni - pisze Dorota Szwarcman w Polityce.
23-05-2012
Płock. Marek Mokrowiecki protestuje przeciwko janosikowemu
Dyrektor płockiego teatru był jednym z 28 dyrektorów mazowieckich instytucji kultury, którzy podpisali we wtorek protest przeciwko janosikowemu.
22-05-2012
Mazowsze. Szefowie instytucji kultury przeciw tzw. janosikowemu
Tzw. janosikowe mocno uderza w instytucje kultury - piszą w swoim proteście szefowie mazowieckich instytucji kultury. Dyrektor Teatru Polskiego Andrzej Seweryn podkreśla, że poważnie zagrożona jest organizacja obchodów rocznicy 100-lecia sceny.
21-05-2012
Mazowieckie. Protest dyrektorów mazowieckich instytucji kultury przeciw "janosikowemu"
Wspólnie z pozostałymi 22 dyrektorami mazowieckich teatrów, muzeów i skansenów postanowiliśmy wystąpić do premiera, ministerstwa finansów oraz posłów i senatorów z apelem o zmianę ustawy o "janosikowym".