powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Paryż-Poznań. Międzynarodowy konkurs taneczny oraz Wielka Audycja Europejska

Preselekcje konkursowe Grand Prix de Paris 2018 w Polsce odbędą się 13 stycznia 2018 r. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.

GRAND PRIX DE PARIS to międzynarodowy konkurs dla tancerzy oraz jednocześnie największa audycja europejska, która daje szansę młodym, profesjonalnym tancerzom w wieku od 16 do 26 lat na solową prezentację na scenie przed dyrektorami teatrów, oper i zespołów tanecznych oraz choreografami o działalności zarówno w skali narodowej jak i międzynarodowej.

Finałowa GALA GRAND PRIX DE PARIS 2018 odbędzie się w sobotę 3 marca 2018 w Paryżu, podczas której zaprezentuje się 40 najlepszych tancerzy z całej Europy.

Preselekcje do GRAND PRIX DE PARIS 2018 odbędą się we Włoszech, w Hiszpanii, w Polsce, we Francji oraz na wyspie Île de La Réunion.

Podczas preselekcji do GRAND PRIX DE PARIS 2018 w Polsce kandydaci będą mieli możliwość zaprezentowania się przed prestiżowym Jury w składzie: Daniel Agesilas, przewodniczący Jury z Opéra de Paris, były dyrektor w Conservatoire de Paris (CNSMDP), Cathy Bisson, choreograf oraz profesor tańca w Conservatoire de Paris (CNSMDP), Jacek Przybyłowicz, choreograf, wykładowca Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Magdalena Ciechowicz, Kierownik Baletu w Operze Wrocławskiej, Iwona Pasińska, choreograf, dyrektor Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu oraz Paul Vaudeville założyciel i dyrektor GRAND PRIX DE PARIS.

Preselekcje konkursowe GRAND PRIX DE PARIS 2018 w Polsce odbędą się 13 stycznia 2018r. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej w Poznaniu.

GRAND PRIX DE PARIS pozwala kandydatom zaprezentować się w następujących stylach tanecznych : klasyka, taniec współczesny , modern & jazz oraz styl uliczny (street, lock, pop, break, ragga, dancehall, fusion).

Finaliści GRAND PRIX DE PARIS 2018 wystąpią w Paryżu przed prestiżowym Jury w składzie : Daniel Agesilas, przewodniczący Jury, z Opéra de Paris, były dyrektor w Conservatoire de Paris (CNSMDP), Noëlla Pontois, Étoile w Opéra de Paris, Marie - Claude Pietragalla, Étoile w Opéra de Paris i choreograf w Théâtre du Corps, Cathy Bisson, choreograf i profesor tańca w Conservatoire de Paris (CNSMDP), Kader Belarbi, Étoile w Opéra de Paris, dyrektor artystyczny w Théâtre du Capitole, Boucherf Redda, choreograf hip-hop i dyrektor zespółu Evidanse, Thierry Malandain, dyrektor Narodowego Centrum Choreograficznego - Balet Biarritz, Robert Swinston, dyrektor w Centre National de Danse Contemporaine - Angers, Angelin Preljocaj, dyrektor zespołu Preljocaj Pavillon Noir, reprezentowany przez Guillaume'a Siarda, Magdalena Ciechowicz, kierownik baletu w Operze Wrocławskiej, Jacek Przybyłowicz, niezależny choreograf, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Nicolas Leriche, Étoile w Opéra de Paris, dyrektor artystyczny w Royal Swedish Opera (zaproszony), Eleonora Abbagnato, dyrektor w Teatro dell'Opera di Roma (zaproszona), Marco Batti, tancerz i choreograf w Balletto di Siena (zaproszony), José Carlos Martínez, choreograf i Étoile w Opéra de Paris (zaproszony), François Deletraz, Krytyk "Muzyka - Opera - Taniec" w Figaro oraz Paul Vaudeville, założyciel i dyrektor Grand Prix de Paris.

Kto w tym roku z Polski będzie miał szansę zaprezentować się podczas GALI GRAND PRIX DE PARIS 2018 w Paryżu? Odpowiedź 13 stycznia 2018r. podczas preselekcji w Poznaniu.

Informacje na temat rejestracji: PATRZ LINK POD TEKSTEM.