powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Chlewińska i Tischner w Teatrze Szwalnia

16 i 17 grudnia w Teatrze Szwalnia odbędą się warsztaty taneczne z Izą Chlewińską, która zaprezentuje również swój spektakl "You Have Your Voice". 17 grudnia o 19.00 odbędzie się kolejny Wieczór Tischnerowski inspirowany "Filozofią po góralsku" ks. Józefa Tischnera.

W weekend 16-17 grudnia będzie można spotkać się z Izabelą Chlewińską - tancerką, choreografką, muzykiem i pedagogiem (na zdjęciu). Okazje do spotkania będą aż dwie. 16 grudnia o godzinie 19.00 zaprezentowany zostanie spektakl "You Have Your Voice" będący efektem budowania i praktykowania własnej metody pracy z ciałem i głosem. Dopełnieniem spektaklu będzie możliwość wzięcia udziału w dwudniowych, weekendowych warsztatach prowadzonych autorską metodą pt. "Ciało.Głos.Intuicja".

16 grudnia, godz. 19.00

"You Have Your Voice" - spektakl Izabeli Chlewińskiej

Bilety: 20 złotych

16 grudnia, godz. 10.00-12.30, 17 grudnia, godz. 11.00-15.00

"Ciało.Głos.Intuicja" - warsztat z Izabelą Chlewińską

Koszt: 80 złotych, zapisy: biuro@izabelachlewinska.pl, 609 805 888, liczba miejsc ograniczona

"You Have Your Voice"

Choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska

Technologia: Tomek Bergmann

Wsparcie: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

"You Have Your Voice" to ostatnia solowa praca artystki, która była prezentowana m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie czy też w ramach tegorocznej oraz pilotażowej, organizowanej w 2016 roku edycji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. To spektakl eksperymentalny z pogranicza performance, awangardowej wokalistyki i nowej choreografii. To manifest inspirowany przemówieniem Patti Smith, który zachęca potencjalnego obywatela do zabierania głosu w ważnych dla siebie i społeczeństwa sprawach. W ramach "You Have Your Voice" artystka czerpie z doświadczeń praktykowania i budowania własnej metody pracy z ciałem i głosem. Podczas spektaklu Izabela Chlewińska podąża za swoimi instynktami, improwizuje, wydaje dźwięki, sięga głęboko do swojego ciała. Ze swobodą, naturalnością dzieli się swoim intymnym światem, zachęcając nie tylko do podążania ale też doświadczania. Tworzy klimat daleki od przemocy, kontroli i oceny, w którym rodzić się może społeczeństwo oparte prawdziwej sile, płynącej z integracji fizyczności i umysłu.

Warsztaty Ciało.Głos.Intuicja

Od 12 lat artystka pracuje także jako pedagog tańca. Ostatnie lata spędzone na własnych poszukiwaniach, na pracy z aktorami, tancerzami, studentami kierunków artystycznych, dziećmi zaowocowały powstaniem własnej metody nauczania, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu. Jak podkreśla sama artystka. Poza własną ofertą warsztatową artystka prowadzi również zajęcia dla aktorów i performerów w ramach programu "Ruch w Instytucie", które są realizowane w Instytucie Teatralnym w Warszawie. - W ramach swojej metody rozwijam praktykowanie "Niczego" definitywnie odrzucając napięcie i gotowość do działania, na rzecz odczuwania przyjemności, dzikiej fizycznej intuicji i odpoczynku. Praktyka to również przestrzeń umacniania więzi, budowania bliskości. Do wspólnego doświadczania zapraszam nie tylko profesjonalistów ale też osoby zainteresowane świadomą pracą z ciałem. Swoją pracę warsztatową dedykuje również rodzicom z dziećmi.

Weekendowy warsztat w Teatrze Szwalnia dedykowany jest profesjonalistom i osobom zainteresowanym metodami świadomej pracy z ciałem i głosem.

***

17 grudnia, godz. 19.00

Wieczór Tischnerowski inspirowany "Filozofią po góralsku", reż. Marcin Brzozowski

bilety: 15/30 złotych

Tuż przed Świętami chcemy zaprosić Was na wspólne filozofowanie przy oscypku. Kolejny raz zagramy spektakl inspirowany "Filozofią po góralsku" Ks. Józefa Tischnera

w reż. Marcina Brzozowskiego.

Będzie prawdziwie swojsko! Nie zabraknie nie tylko wspomnianych oscypków, ale i czegoś na rozgrzewkę, dlatego odradzamy przyjazd samochodami.

Na jeden wieczór przeniesiemy się prosto do góralskiej chaty! Nie może Was zabraknąć!

Wieczorowi Tischnerowskiemu towarzyszy idea stworzenia - w ramach wydarzenia teatralnego - radosnego, budującego więź, otwartego na wymianę międzypokoleniową spotkania nawiązującego do tradycyjnego góralskiego posiadu - spotkania górali przy opowieściach, muzyce i gorzałce. Wieczór Tischnerowski to zdarzenie, w którym spektakl teatralny - inspirowany "Filozofią po Góralsku" Tischnera, będzie pretekstem i wstępem do przywołania wspomnień o ks. Tischnerze - jego poczuciu humoru, pięknej i silnej osobowości.

Obsada: Diana Krupa, Aleksandra Przesław, Marianna Zydek, Cezary Kołacz, Tomasz Marczyński, Michał W. Styczeń oraz Kamil Wodka.

Czas trwania spektaklu: 55 min

Bilety w cenie 15/30 złotych do kupienia bezpośrednio przed spektaklem. Płatność wyłącznie gotówką.

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacji można dokonywać mailowo i telefonicznie: promocja@teatrszwalnia.pl i 696 287 352