Gdy pieniądze nas nie kochają

Kierowane przez Łukasza Chrzuszcza poznańskie Studio Teatralne STA zaprosiło w miniony weekend na premierę komedii "Chwilówka" Sztukę pióra Żelisława Zelisławskiego reżyserował Jacek Lisewski - pisze Marek Zaradniak w Polsce Głosie Wielkopolskim.

«Spektakl będący przedstawieniem dyplomowym III roku jest opowieścią o nieodwzajemnionej miłości do pieniądza czyli o pułapkach czyhających na tych, którzy korzystają z łatwych do pozyskania pożyczek, często nie czytając do końca warunków, na jakich są udzielane.

Czteroosobowej rodzinie składającej się z ojca bibliotekarza (Mateusz Eder), matki pielęgniarki (Sandra Klonowska i Jolanta Górna), córki studiującej medycynę, zwanej Siostrą albo Młodą (Malina Goehs) i syna szukającego pracy, czyli Brata (Michał Satława), trudno jest związać koniec z końcem, a regularnie odwiedza ich windykatorka (Valentina Gozzini lub Magdalena Spiczonek), przychodząca po kolejne raty. Aby wyjść z finansowej pułapki -choć żyją w ciasnym mieszkaniu - wynajmują jeden z pokoi studentce z Ukrainy (Lidia Święczkowska) i przystępują do funduszu inwestycyjnego. Niestety ta inwestycja, która miała im przynieść krocie nie wypala.

Sytuacja staje się bardzo skomplikowana, ale zbieg okoliczności sprawia, że wszyscy uczestnicy akcji stają się rodziną. Spektakl ma dobre tempo, a zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że widzowie znakomicie się bawią. Kolejna okazja do obejrzenia tego bardzo prawdziwego spektaklu w kolejny weekend w siedzibie STA przy ul. Ratajczaka 18.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego