powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Kurs z Simonem Furnessem w Laboratorium Meisnera

Laboratorium Meisnera w Warszawie zaprasza na 5-dniowy kurs SCENE STUDY & IMPROVISATION WORKSHOP z Simonem Furnessem.

Simon Furness jest jednym z najbardziej popularnych nauczycieli Techniki Meisnera w Wielkiej Brytanii. Simon pracuje jako aktor od ponad 20 lat, a jako nauczyciel od 18 lat w Londynie, Mediolanie i Warszawie. Simon uczył się techniki Meisnera od Toma Radcliffe (UK) i Martina Bartera (US), dwóch uczniów samego mistrza Sanforda Meisnera.

(więcej o Simonie: laboratoriummeisnera.pl/simon-furness)

Ten kurs zapoznaje aktorów z nowym spojrzeniem na pracę nad sceną. Jak mawia Simon, praca na scenie (i w filmie) jest SZTUKĄ REAGOWANIA na partnera i na to co się dzieje w danym momencie, solidnie wspieraną poprzez zaangażowane emocjonalne, a także bezkompromisowe i odważne działanie. W pracy Simon zachęca do realizowania jednego z ważniejszych założeń sformułowanych przez Meisnera: nie graj sceny, pozwól, aby scena zagrała Tobą. Ta praca jest oparta na głębokim zrozumieniu tekstu, a w szczególności tego, co się dzieje w scenie, czego postać potrzebuje od drugiej postaci oraz wszystkich ważnych założeń sceny danych nam przez autora tekstu. Simon zapozna aktorów z efektywnym i praktycznym sposobem analizy tekstu, który sprawi, że aktorzy będą nie tylko zaangażowani i autentyczni, ale również elastyczni na wskazówki reżysera. Istotnym elementem kursu są IMPROWIZACJE MEISNEROWSKIE badające organicznym poznawaniem aspektów sceny, postaci i tekstu. Umiejętność improwizacji, jest ważnym komponentem warsztatu aktorskiego, często poszukiwanym przez reżyserów filmowych i teatralnych.

Zajęcia odbywają się w języku angielskim (w razie potrzeby będzie osoba tłumacząca). Sceny mogą być w języku angielskim lub polskim (w drugim przypadku wymagane jest tłumaczenie sceny na język angielski dla Simona). Sceny mogą być wybrane przez uczestników lub przydzielone przez Simona Furness i założycielkę Laboratorium Meisnera - Sylwią Kaczmarek. Warsztat jest otwarty dla aktorów i osób studiujących aktorstwo. Znajomość techniki Meisnera nie jest konieczna. Pracować będziemy w kameralnym gronie 10 aktorów. Aktorzy, reżyserzy i reżyserzy obsady mogą wziąć udział w kursie jako obserwatorzy (maksymalna liczba obserwatorów: 8)

***

Terminy: 3 - 7 stycznia

Godziny: 3 - 5 stycznia, godz. 18.30-22.15, 6 stycznia godz. 10-15.00, 7 stycznia godz. 10-14.00

Miejsce zajęć: Laboratorium Meisnera; ul. Tarnowiecka 48, Warszawa

Cena: 240

Cena dla obserwatorów: 100

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo labmeisnera@gmail.com (prosimy o wysłanie CV oraz określenie ewentualnego doświadczenia w technice Meisnera).

Rezerwacja miejsca następuje po zaakceptowaniu aktora do wzięcia udziału w kursie przez Simona Furness i Sylwię Kaczmarek oraz po wpłacie pierwszej raty w wysokości 120. Pozostała kwota musi być uiszczona w całości przed kursem.

Czekamy na Was!

FUNDACJA ACT 4 ART IMIENIA MEISNERA

(PROJEKT LABORATORIUM MEISNERA)