powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Licealiści wystawiają spektakl w TR Warszawa

7 grudnia o godz. 19.30 w TR Warszawa/ Studio ATM odbędzie się pokaz finałowy projektu TRudne tematy pod tytułem "ALE BYM CIĘ WYSTAWIŁA W ATM-ie."

Pokaz jest efektem kilkumiesięcznej pracy z uczniami z trzech szkół - III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Sowińskiego, XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie oraz Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej.

"TRudne tematy" to projekt ścisłej współpracy między TR Warszawa a szkołami, skierowany zarówno do uczniów jak i grona pedagogicznego. W module skierowanym do uczniów młodzi uczestnicy przez kilka miesięcy brali udział w warsztatach teatralnych wprowadzających w tematykę spektakli TR Warszawa, prowadzonych przez członków Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.

Na ostatnim etapie pracy z młodzieżą wyłoniła się grupa performatywna, która stworzyła pokaz finałowy - podsumowujący kilkumiesięczną współpracę szkół i teatru.Uczniowie przygotowali finałowy pokaz, który przybierze formę artystycznego speed datingu.

"ALE BYM CIĘ WYSTAWIŁA W ATM-ie" to manifest teatru, jakiego chcą dziś młodzi. Pokaz jest także refleksją na temat współczesnego teatru, form sztuki będących doświadczeniem oraz przetwarzaniem codziennych sytuacji.

Projekt TRudne tematy dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy realizowany jest przez Fundację "Generacja TR Warszawa". Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Pedagogów Teatru i TR Warszawa.