powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Przeczytają performatywnie sztukę Andrása Visky

10 grudnia (niedziela) o godzinie 18:00 w Węgierskim Instytucie Kultury odbędzie się czytanie dramatu "Zabiłam moją matkę" autorstwa Andrása Visky w reżyserii Darii Kopiec. Tekst przeczytają: Wiktoria Wolańska i Miron Jagniewski. Czytaniu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Natana Kryszk. Scenografię przygotowała Weronika Wojtach.

"Zabiłam moją matkę" to tekst o ogromnej sile rażenia. Forma dramatu András Visky bliska jest poezji, ale zdarzenia opisywane przez główną bohaterkę dramatu o imieniu Bernadett są z pogranicza literatury faktu. Świat Betrnadett rozciągnięty jest pomiędzy krainą NIGDY a RZECZYWISTOŚCIĄ. Oscyluje pomiędzy przyjaźnią z Klipsem a światem biblijnych drogowskazów. Klips to postać o bardzo złożonym rodowodzie, na pograniczu fikcji. Ich relacja jest zaborcza, taka, którą zawiązuje się na śmierć i życie. "Zabiłam moją matkę" to ważny i uniwersalny tekst o tożsamości. O braku bezpieczeństwa w świecie przepełnionym agresją i lękiem. W tym świecie nie można nikomu ufać. To świat w którym nikt nie ma języka ojczystego, ani bohaterowie, ani aniołowie, ani Bóg.

"Zabiłam moją matkę"

András Visky

10.12.2017 // niedziela // Węgierski Instytut Kultury - Varsói Magyar Kulturális Intézet // czas trwania czytania: 50 min.

Reżyseria

Daria Kopiec

Tłumaczenie:

Jolanta Jarmołowicz

Obsada:

Wiktoria Wolańska

Miron Jagniewski

Muzyka na żywo:

Natan Kryszk

Scenografia:

Weronika Wojtach