powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Świąteczna aukcja na rzecz festiwalu Malta

To nie będzie zwyczajna aukcja. To także ostatni w tym roku akcent 27. edycji Malta Festival Poznań, o której było głośno za sprawą wstrzymania przez MKiDN przyznanej festiwalowi dotacji. Choć szum wokół sprawy ucichł, nadal jest ona nierozwiązana, a festiwal zmaga się z trudną sytuacją finansową. Dlatego Malta zaprasza na drugą odsłonę aukcji, która odbędzie się w warszawskiej Winosferze 1 grudnia.

To nie będzie zwyczajna aukcja. Nie tylko dlatego, że wśród autorów licytowanych przedmiotów są m.in. noblista John Maxwell Coetzee, słoweński Laibach, kultowa flamandzka grupa teatralna Needcompany, wybitni polscy kompozytorzy i muzycy: Paweł Mykietyn, Paweł Szymański, Bartek Wąsik, artyści wizualni i graficy: Piotr C. Kowalski, Stanisław Fijałkowski, Twożywo, pisarze, muzycy i projektanci mody, czy instytucje - m.in. warszawski Nowy Teatr i berliński teatr Hebbel am Uffer.

To także ostatni w tym roku akcent 27. edycji Malta Festival Poznań, o której było głośno za sprawą wstrzymania przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanej festiwalowi dotacji. Powodem było zaproszenie przez organizatorów do współpracy Olivera Frljicia. Choć szum wokół sprawy ucichł, nadal jest ona nierozwiązana, a festiwal zmaga się z trudną sytuacją finansową. Dlatego Malta zaprasza na drugą odsłonę aukcji zainaugurowanej w czerwcu w Poznaniu z inicjatywy rysownika i animatora Mariusza "Wilka" Wilczyńskiego.

Będzie można wylicytować m.in. bombkę z podpisem Marii Kaczyńskiej, płytę z autografem Wacława Zimpla, box z filmami 12. edycji Nowych Horyzontów od Romana Gutka, śnieżną kulę z tęczą z placu Zbawiciela przekazaną przez Pawła Potoroczyna, ilustracje Piotra Dumały, krzesło reżyserskie od Jowity Budnik, grafikę "Emanacje słabości" nieistniejącej już grupy Twożywo, kostium Odetty ze spektaklu "Francuzi" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, fragment partytury elektronicznej opery "Czarodziejska góra" Pawła Mykietyna, garnitur uszyty na miarę przez Tomasza Ossolińskiego, suknię Ewy Puszczyńskiej z Opus Studio, w którą ubrała się na galę Oscarową "Idy", czy reprint plakatu z wystawy Laibach w Zagrzebiu w 1983 r. Hitem aukcji może być kilkudaniowy obiad przygotowany przez Monikę Strzępkę i Pawła Demirskiego.

Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów, osoby szukające oryginalnego prezentu pod choinkę i wszystkich, którzy symbolicznie - w imię obrony wolności słowa i twórczości - chcieliby włączyć się w aukcję i pomóc Malcie.

Wstęp wolny

1 grudnia, g. 18:00, Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa

--

Na zdjęciu: bombka z podpisami Marii Kaczyńskiej, darczyńca: Agenor Gawrzyał