powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Grochocki i Odorowicz zagrają na Muzycznej Scenie OFF

Grający na altówce Paweł Odorowicz oraz śpiewak Paweł Grochocki zaprezentują we wtorek w Warszawie na Muzycznej Sceny OFF projekt pt. "Pieśni przejścia". Otrzymali za niego Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Koncert odbędzie się w PROMie Kultury na Saskiej Kępie o godz. 19.00.

"Pieśni przejścia" to projekt inspirowany muzyką ludową Lubelszczyzny. Składają się na niego pieśni pogrzebowe zaaranżowane przez altowiolistę Pawła Odorowicza, w wykonaniu Pawła Grochockiego, który na co dzień śpiewa na pogrzebach.

"Artyści kreują niezwykły muzyczny spektakl osadzony w dziewiętnastowiecznej polskiej tradycji obrzędowej - swoiste misterium o przekraczaniu najważniejszej dla każdego granicy. Minimalistyczną, nowatorską formą bezbłędnie docierają do najgłębszych pokładów emocji tworząc rzecz nieobojętną i niezapomnianą" - podkreślił pomysłodawca i organizator cyklu Muzyczna Scena OFF Miron Zajfert, w przesłanej PAP informacji.

Paweł Odorowicz jest uważany za pierwszego polskiego altowiolistę grającego na altówce elektrycznej. Ten muzyk, kompozytor, producent muzyczny i organizator koncertów współpracował zarówno z orkiestrami (np. Sinfonietta Cracovia), jak i artystami śpiewającymi muzykę etno (Joanna Słowińska) czy poezję (zespół Federacja). Tworzy autorską muzykę do spektakli Leszka Mądzika (Scena Plastyczna KUL).

Paweł Grochocki to lubelski śpiewak, który wykonuje pieśni pogrzebowe. Jest też nauczycielem śpiewu głosem otwartym.

W ramach Muzycznej Sceny OFF prezentowane są najciekawsze polskie alternatywne projekty muzyczne. Nad cyklem, który wystartował we wrześniu 2016 r., patronat medialny sprawuje m.in. Polska Agencja Prasowa. Dotychczas w ramach tego projektu wystąpili m.in. Pablopavo, Gaba Kulka, Marcin Masecki z żoną Candelarią Saenz Valiente.