powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. Dwie premiery na otwarcie XV Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych

Dwie premiery Teatru Szaniawskiego otworzą piętnastą, jubileuszową edycję Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych. Uratowani

Pierwsza z nich, "Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada" to koprodukcja z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, w której spotkają się aktorzy obu scen.

Druga ma charakter partycypacyjny i wezmą w niej udział mieszkańcy Miasta w każdym wieku.

LORD JIM. ĆWICZENIA Z CZYTANIA POWIESCI JOSEPHA CONRADA to efekt obchodów roku Josepha Conrada w Polsce, w które wałbrzyski Teatr włączył się aktywnie.

Reżyser Maciej Podstawny i dramaturg Sebastian Majewski zmierzą się z pytaniem o honor i o to, czy XIX-wieczne wartości przystają do współczesnego świata.

Jaki jest mechanizm budowania i burzenia pomników i bohaterów?

Joseph Conrad pozostaje autorem problematycznym, stawiającym niewygodne pytania. My spróbujemy uczynić go takim, by mieli Państwo ochotę go przeczytać - deklarują Twórcy.

Spektakl powstał w ramach programu CONRAD/SZANIAWSKI 2017 - Rok Conradowski w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, dofinansowanym przez Ministra Kulturyi Dziedzictwa Narodowego z grantu Instytutu Książki w Krakowie oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

1 grudnia godz. 19:00 PREMIERA

2 grudnia godz. 17:00

4 grudnia godz. 10:00

WCZUJ SIĘPRACOWNIA EMPATII

Finał międzypokoleniowego projektu performerskiego, czyli premiera edu!

Mieszkańcy Wałbrzycha i Regionu, w różnym wieku, pracowali wspólnie nad wielkim i osobistym wydarzeniem

na pograniczu teatru i performance'u. Na warsztat wzięli temat empatii i to, czy umiemy ze sobą rozmawiać.

Aby to sprawdzić, zbudowali maszynę czasu, do której może wejść każdy z nas. Spektakl pod opieką Doroty Kowalkowskiej, Doroty Ogrodzkiej i Sebastiana Świądra, będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym regionie.

Projekt realizowany ze środków uzyskanych z programu Edukacja Kulturalna Narodowego Centrum Kultury z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

1 grudnia godz. 17:00 PREMIERA

2 grudnia godz. 12:00