powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl dzieci i młodzieży w Teatrze Rampa

25 listopada o godz. 13.00 odbędzie się pokaz finałowy projektu "Świat musicalu BIS" w Teatrze Rampa.

Grupa blisko 50 dzieci i młodzieży trenowała warsztat taneczny i wokalno-aktorski z najlepszymi artystami Teatru Rampa, m.in. z Santi Bello, tancerzem i choreografem, Patrykiem Gładysiem, Anną Kędroń i Maciejem Pawlakiem, aktorami i wokalistami musicalowymi.

Projekt zakładał 40 godzin intensywnej pracy z fachowcami, by zdobyć nowe umiejętności, a w konsekwencji przez kilka minut zaistnieć na scenie Teatru Rampa, i wystawić fragmenty wokalno-taneczne musicali Grease, Mamma Mia czy Dźwięki muzyki.

Wstęp na pokaz finałowy jest wolny.

W ramach projektu odbyły się:

bezpłatne warsztaty wokalno-aktorskie

- 20 godz. warsztatów wokalno-aktorskich. Warsztaty wprowadzające w muzyczny świat musicalu z opracowaniem kilku musicalowych utworów. Warsztaty poprowadzą Anna Kędroń oraz Maciej Pawlak.

Anna Kędroń - aktorka Teatru Rampa. Występowała także na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Impresaryjnego w Toruniu. Grała w spektaklach "Grease", "Rapsodia z demonem", "Skrzypek na dachu", "Shrek", "Mayday. Run for your wife".

Maciej Pawlak - aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008 r. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu "Our House", w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta - partnera tytułowej "Legalnej Blondynki", a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w "Rapsodii z Demonem" z muzyką zespołu Queen oraz w rock-operze "Jesus Christ Superstar" w roli Piotra. Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym.

*

bezpłatne warsztaty taneczne

- 20 godz. warsztatów tanecznych. Warsztaty poprowadzili Santi Bello i Patryk Gładyś.

Santi Bello - tancerz, choreograf, współpracuje z Teatrem Rampa i Operą Podlaską. Rozpoczął naukę baletu w wieku 16 lat w swoim rodzinnym mieście pod okiem Lenity Lindell, solistki Baletu Narodowego Finlandii. Kontynuował naukę tańca współczesnego i baletu klasycznego w Teatrze Victoria, z Charo Feblesem i Gonzalo Saragossą (Konserwatorium María de Avila, Madryt). W 2004 roku zdobył pierwsze miejsce w balecie klasycznym i drugie miejsce w tańcu nowoczesnym w konkursie "Young prospects of Tenerife". W 2005 roku przeniósł się do Las Palmas de Gran Canaria, gdzie pobierał nauki u Orlando Salgado (Królewskie Konserwatorium Tańca w Madrycie), Marii Eulate (Carmen Roche), Anatola Janowsky'ego i Carmen Robles (centrum choreograficzne w Las Palmas).

Patryk Gładyś - debiutował w musicalu Koty w Teatrze Muzycznym ROMA. Kolejne doświadczenia zdobywał w spektaklach Grease, Miss Saigon, Akademia Pana Kleksa, Upiór w Operze, Deszczowa piosenka, Aladyn, Najlepsze z Romy, Ale musicale. Występował na wielu scenach w kraju i za granicą, m.in. brał udział w światowym tournée projektu Rock Loves Chopin (Zagrzeb, Pekin, Szanghaj, Bratysława, Budapeszt, Moskwa, Wilno, Verona, Kair, Berlin) oraz przedstawieniu Notre Dame (Baku). W ostatnim czasie związany ze spektaklem Kopciuszek (Opera Nova w Bydgoszczy), Magicznym Sklepem z Zabawkami (Teatr Palladium w Warszawie) i familijnym spektaklem Wanna Archimedesa granym w naszym Teatrze Rampa.