powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. XV Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne. Uratowani

Ulubiony festiwal wałbrzyszan, obchodzi 15. urodziny. Niewiele brakowało, by jego młode, szalone życie zostało przerwane tuż przed pięknym jubileuszem. Do pracy ruszyli wszyscy - Teatr Szaniawskiego, władze Województwa, artyści i nasi nieocenieni widzowie. Fanaberie uratowane.

I oto "Szaniawski" - po raz piętnasty - ma zaszczyt zaprosić na Fanaberie. Jesteśmy URATOWANI. Hasło, które będzie towarzyszyć nam podczas tegorocznej edycji festiwalu, odnosi się zarówno do sytuacji teatru i festiwalu, jak i do naszych - wspólnych - tęsknot. Hasło URATOWANI mówi o nadziei.

Zapraszamy na festiwal, którego program nie jest tym razem zbudowany wokół jakiegoś konkretnego tematu. Wspólnym mianownikiem festiwalowych przedstawień, koncertów, monodramów, szkolnych dyplomów, nowych form, spotkań w Klubie Festiwalowym jest chęć porozumienia. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych widzów, chcemy poszukać - nawet skromnych - okazji do spotkania, chwilowego, przelotnego zjednoczenia - i w tych trudnych czasach zaproponować widzom, artystom i samym sobie - minimum przestrzeni wspólnoty i RATUNKU.

XV Festiwal Fanaberie URATOWANI to aż 11 okazji do zabawy i refleksji, spektakle z Polski i Włoch, aż dwie wałbrzyskie premiery - "LORD JIM" i "WCZUJ SIĘ" - teatry od Szczecina i Poznania po Kraków i Bytom, gwiazdy, świetne zespoły i twórcy, dużo muzyki i dużo rozmów w naszym zawsze otwartym Foyer. Zapraszamy między 1 a 6 grudnia do Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu.

FANABERIE zostały sfinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.