powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Casting do musicalu "Footloose"

Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłasza casting do musicalu "Footloose", którego premiera odbędzie się na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu 21 kwietnia 2018 roku.

Poszukujemy osób do następujących ról:

1) REN MCCORMACK - typowy nastolatek z Chicago - otoczony przyjaciółmi i żyjący swobodnym rytmem życia wielkiego miasta, który z powodu rozwodu rodziców musiał z matką powrócić do jej rodzinnych stron - Bomont. Bomont jest miasteczkiem piętnującym wyrażanie emocji poprzez taniec. Początkowo anarchistyczny, później społeczny, a na końcu wyważony i rzeczowy Ren przechodzi drogę do wewnętrznej dojrzałości i miłości. Tańczący.

skala: d - c2

Utwory do przygotowania:

- piosenka I CAN'T STAND STILL - całość

- piosenka I"M FREE/HEAVEN HELP ME - od taktu 14 do t. 47

- piosenka ALMOST PARADISE (duet z Ariel) - całość

2) CHUCK CRANSTON - chłopak Ariel. Łobuz, piękniś, pozer, a zarazem prostak. Typ macho - kowboja, któremu żadna dziewczyna nie ma prawa się oprzeć. Różni go od Rena wiele - a najbardziej brak wrażliwości i empatii. Kłopoty rozwiązuje siłą. Tańczący.

skala: e - h1

Utwory do przygotowania:

- piosenka THE GIRL GETS AROUND - od taktu 38 do taktu 84 oraz od t. 105 do końca

3) ARIEL MOORE - dziewczyna Chucka. Jest zbuntowaną nastolatką, która za pomocą wyzywającego stylu życia próbuje walczyć ze swoim ojcem - pastorem. Zewnętrznie wyzwolona, w głębi bardzo rozdarta i krucha. Rozpamiętuje śmierć brata i przezywa trudny okres w relacji z ojcem. Tańcząca.

skala: g - e2

Utwory do przygotowania:

- piosenka THE GIRL GETS AROUND - od taktu 89 do końca

- piosenka ALMOST PARADISE (duet z Renem) - całość

Casting odbywać się będzie 4 grudnia 2017 r. od godz. 10.00 w siedzibie Teatru Muzycznego w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e.

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres: casting@teatr-muzyczny.poznan.pl najpóźniej do dnia 30 listopada br. Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV artystyczne ze zdjęciem (prosimy wysyłać pliki PDF lub DOC wraz z zawartym w CV zdjęciem; prosimy nie wysyłać zdjęć jako osobnych plików jpg).

Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu oraz materiały niezbędne do przygotowania roli.

Na casting prosimy przywieźć wydrukowany i wypełniony kwestionariusz osobowy (do pobrania na stronie internetowej Teatru w zakładce KONTAKT/PRZESŁUCHANIA ) oraz strój do ćwiczeń - casting będzie obejmował również sprawność ruchową i taneczną.

Teatr zapewnia pianistę-akompaniatora do rozśpiewania się oraz podczas przesłuchań.

Teatr nie zwraca kosztów dojazdu na casting oraz noclegu.

***

FOOTLOOSE

Adaptacja sceniczna: DEAN PITCHFORD i WALTER BOBBIE

Muzyka: TOM SNOW

Słowa: DEAN PITCHFORD

REALIZATORZY

reżyseria: Jerzy Jan Połoński

kierownictwo muzyczne: Jakub Kraszewski

kierownik wokalny: Anna Domżalska

choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk

współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko

scenografia: Mariusz Napierała

kostiumy: Mariusz Napierała

polska wersja językowa w tłumaczeniu Małgorzaty Ryś

Musical wystawiany na mocy umowy z R&H Theatricals Europe