Częstochowa. Podaruj misia osieroconym dzieciom

W sobotę, 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. To właśnie wydarzenie dało impuls do stworzenia akcji "Podaruj misia osieroconym dzieciom". Jej pomysłodawczynią jest Sylwia Oksiuta-Warmus, aktorka Teatru im. Mickiewicza i organizatorka licznych charytatywnych przedsięwzięć (ostatnim była czytelnicza akcja "Do zaczytania").

«Misie trafią przede wszystkich do dzieci osieroconych przez podopiecznych Hospicjum Dar Serca w Częstochowie. Jeśli uda się zebrać więcej pluszaków albo książeczek z misiami (bo i na takie jest zapotrzebowanie), trafią one do dzieci, których rodzice obecnie chorują i leczą się onkologicznie pod skrzydłami częstochowskiego hospicjum.

- Radość dzieci będzie ogromna. Liczę na gest dobrej woli i z góry dziękuję w imieniu obdarowanych. Sama zaś postaram się dotrzeć do nich z misiowymi bajkami w okolicach świąt - mówi Sylwia Oksiuta-Warmus.

Miśki można przynosić do obu siedzib hospicjum - przy ul. Kopernika 34 i Orzechowskiego 1 - od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego