powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Grażyna Barszczewska laureatką nagrody im. Solskiej

Tegoroczną nagrodę im. Ireny Solskiej otrzymała Grażyna Barszczewska.

Zapraszamy na towarzyszący temu wydarzeniu uroczysty wieczór w dniu 27 listopada o godz. 18.00 w siedzibie ZASP-u, Al. Ujazdowskie 45.

Po wręczeniu Nagrody rozmowę z laureatką poprowadzi Jagoda Opalińska. Liryczno - wokalne życzenia przekaże grupa studentów wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej. O muzyczny akord zadba Marek Stefankiewicz.

Nagroda została ustanowiona kilka lat temu przez polską sekcję IATC/ AICT (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych) z intencją honorowania dorobku wybitnych artystek teatralnych. Patronka nagrody należy do legend polskiego teatru, jej dorobek i oddanie sztuce budziły podziw i respekt. Odwołując się do Jej imienia, pragniemy zakreślić wysoki pułap artystyczny, jaki towarzyszy wyborom laureatek. Nagroda jest przyznawana co roku

Pierwszą laureatką była Danuta Szaflarska (2010). W latach następnych Nagrodą tą zostały uhonorowane: Nina Andrycz (1912-2014), aktorka od debiutu związana z warszawskim Teatrem Polskim, Emilia Krakowska, Anna Lutosławska, Halina Łabonarska i Anna Seniuk.

Nagroda przyznana Grażynie Barszczewskiej przez Zarząd polskiej sekcji IATC/ AICT jest wyrazem uznania całokształtu Jej osiągnięć artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań na deskach warszawskiego Teatru Polskiego, w tym także jubileuszowej premiery "Niezatańczonego tanga" wg prozy Wiesława Myśliwskiego.