powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. "Kryptonim 27" na scenie NCK

4 i 5 listopada do Nowohuckiego Centrum Kultury wraca "Kryptonim 27", widowisko muzyczne inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego zrealizowane przez Art Color Ballet.

Spektakl Kryptonim 27 w wykonaniu Art Color Ballet można było oglądnąć w NCK w ostatni weekend stycznia 2017 roku. Wyreżyserowane przez Agnieszkę Glińską przedstawienie to niezwykle spójne połączenie baletu, muzyki, śpiewu i koloru - tak by plastyczne wizje Zdzisława Beksińskiego przełożyć na język sceny.

Spektakl, który towarzyszył otwarciu Galerii poświęconej twórczości zmarłego w 2005 roku artyście to pieczołowicie skomponowane widowisko - kilkudziesięciu artystów, muzyka grana na żywo, hologramy i układy choreograficzne. Wszystko po to, by oddać atmosferę tego niezwykłego malarstwa, odczytać ukryte w nim znaczenia i poruszyć wyobraźnię.

Spektakle zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Open Eyes Festival, towarzyszącego drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, która odbędzie się w listopadzie 2017 roku w Krakowie. Podczas Festivalu prezentowane będą wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, wystawy itd.) realizowane przez polskich artystów. W swoim założeniu bowiem, Festival ma pełnić dwojaką funkcję - prezentowanie ciekawych wydarzeń artystycznych wśród międzynarodowej publiczności kongresu (jest więc ukierunkowany na promocję polskiej kultury), oraz przybliżenie mieszkańcom Krakowa i Małopolski oraz odwiedzających je turystom wydarzeń, które do tej pory nie gościły na krakowskiej scenie artystycznej, bądź nie były prezentowane szerokiej publiczności.