powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Polskie sprawy w Teatrze Arka

"Moja Polska, Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa" w reż. Renaty Jasińskiej to spektakl zainspirowany historią Polski, odzyskaniem niepodległości, Armią Krajową w Integracyjnym Teatrze Arka. Premiera 25 listopada.

Przedstawienie powstało dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wrocławia, Projektowi Niepodległa: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mecenatowi Fundacji KGHM i Fundacji PKO BP i oddziałowi IPN we Wrocławiu.

Przedstawienie teatralne "Moja Polska - Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa" jest treściowo poświęcone bohaterom Armii Krajowej, Szarym Szeregom, zmaganiom się z trudnymi czasami lat 1920, "stanem wojennym" , latami 1982-1989, oraz wspomnieniom Kombatantów AK z Wrocławia: Pana Zbigniewa Lazarowicza, Pani Wandy Ciałki , Pana Stanisława Wołczaskiego.

Na kanwie opowieści o sztuce teatru i aktorstwa, o życiu starej aktorki-Gwiazdy (Starej Polski) o konflikcie Matki z Córką( Młodą Polską) toczy się opowieść o dawnej i teraźniejszej Polsce.

Nasz spektakl to metafora zmagania się z niesprawiedliwością czasów, opowieść o niezwykłych postawach życiowych świadczących o wartościach, których jest zawsze za mało w każdym świecie i w każdych wiekach na Ziemi.

Jest to temat narodowy - bliski nam wszystkim.

Obecność na scenie aktorów niepełnosprawnych jest niezwykłym zabiegiem artystycznym, ponieważ podkreśla, że Wolność w naszej Ojczyźnie dotyczy wszystkich obywateli, że dając szansę pokazania swoich talentów tym Innym, wierzymy w to, że Światło Boże świeci nad każdą istotą żywą, człowiek jest cudem a talenty są wszystkim ludziom( tym chorym i tym zdrowym) przez Boga rozdawane.

25 listopada o godz.19.00 w Integracyjnym Teatrze Arka ul Mennicza 3( Świdnicka 28) we Wrocławiu.

Specjalne podziękowania dla: Pani Wandy Cialki, Pana Stanisława Wołczaskiego, oraz ŚP. Pana Zbigniewa Lazarowicza.