Kiedy Sala na Jordankach w Toruniu?

04-04-2012
14-12-2015
Toruń. Otwarto Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
Centrum Kulturalno-Kongresowa Jordanki, zbudowane według projektu hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, zostało uroczyście otwarte w sobotę w Toruniu. To wielofunkcyjny obiekt, w którym mogą odbywać się m.in. koncerty, widowiska teatralne, targi i konferencje.
08-12-2015
Toruń. Rusza sala na Jordankach
Już 12 grudnia swe podwoje otwiera wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa na toruńskich Jordankach. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów kulturalnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
14-11-2015
Toruń. Sala na Jordankach gotowa
IX Symfonia Ludwika van Beethovena zabrzmi na oficjalnym otwarciu wielofunkcyjnej sali koncertowej na Jordankach 12 grudnia br. Wcześniej torunianie będą mogli poznać różnorodne funkcje nowego obiektu podczas dni otwartych.
09-01-2015
W tym roku toruńska kultura się zmieni. Zobacz jak
To będzie zarazem trudny i ciekawy rok w toruńskiej kulturze. W połowie 2015 roku zakończy się budowa Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, orkiestra symfoniczna zmieni adres, a Muzeum Okręgowe otworzy odrębny oddział zajmujący się wyłącznie historią piernika - pisze Grzegorz Giedrys w Gazecie Wyborczej - Toruń.
27-08-2014
Toruń. Sala koncertowa na Jordankach na półmetku
Budowa sali koncertowej przekroczyła półmetek. Sama konstrukcja obiektu jest już gotowa w 85 proc.
25-03-2014
Toruń. Trwa budowa sali na Jordankach
Z końcem roku najnowocześniejszy kulturalny obiekt powinien stanąć już pod dachem. Pierwsze wydarzenia odbędą się jednak dopiero jesienią 2015 roku. Co nas wtedy czeka?
20-03-2014
Radni zrobili scenę
O powstaniu Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego zdecydował sejmik w zeszłym roku. Formalnie powołano go do życia 1 stycznia 2014 roku. Kilka dni temu radni sejmiku zaprosili na spotkanie Annę Wołek, dyrektor teatru, by podzieliła się informacjami na temat jego działalności - pisze Sławomir Bobbe w Expressie Bydgoskim.
07-03-2014
Toruń. Rusza Impresaryjny Teatr Muzyczny
Powoli krystalizują się plany Impresaryjnego Teatru Muzycznego. Premierowy spektakl zaplanowano na 6 czerwca. Kilka miesięcy wcześniej ma ruszyć cykl koncertów piosenki aktorskiej.
03-07-2013
"Kotów" nie będzie
Czy Impresaryjny Teatr Muzyczny podobnie jak Toruńska Orkiestra Symfoniczna, znajdzie miejsce w budowanej właśnie na Jordankach sali? - Ucieszyłbym się, gdyby tak się stało. Nasz obiekt przewidziany jest przecież również do prezentacji spektakli muzycznych. Po to ta sala powstaje, aby prezentować w niej formy, których do tej pory u nas nie było - mówi Grzegorz Grabowski, prezes Centrum Kulturalno-Kongresowego "Jordanki".
24-06-2013
Toruń. Powołają teatr muzyczny?
Bydgoszczanie od lat marzą o drugiej scenie, o teatrze muzycznym. W Toruniu, choć się na temat niewielu wypowiadało, taki teatr powstaje. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budżet nowego teatru ma wynieść na początek 1,3 mln złotych.
29-03-2013
Toruń. Podpisano umowę na dofinansowanie sali widowiskowo-kongresowej
Warunkową umowę przekazania 55 mln zł z funduszy UE na budowę sali widowiskowej w Toruniu podpisano w piątek w urzędzie marszałkowskim. Jedna z najdroższych i najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w mieście ma w sumie kosztować ok. 220 mln zł.
18-03-2013
Toruń. Rozpocznie się budowa wielofunkcyjnej sali?
Do 10 kwietnia miasto musi podpisać umową z wykonawcą, który będzie miał 25 miesięcy, aby wybudować salę. Co może mu w tym przeszkodzić?
26-02-2013
Toruń. Wybrano wykonawcę sali koncertowo-kongresowej
Konsorcjum Mostostalu Warszawa SA i hiszpańskiej firmy Acciona Infrastructuras SA, które wyceniło swoją ofertę na prawie 158 mln zł zostało wybrane na wykonawcę sali koncertowo-kongresowej w Toruniu - poinformowało biuro prasowe magistratu.
04-01-2013
Artysta nasz coraz chudszy
2012 zapamiętamy jako rok potężnych cięć budżetowych w kulturze, kontrowersji wokół budowy sali koncertowej oraz wprowadzenia strategii rozwoju kultury, która może zmienić sposób, w jaki postrzegamy życie artystyczne w Toruniu - pisze Grzegorz Giedrys w Gazecie Wyborczej - Toruń.
28-12-2012
Toruń. Przedłużono przetarg na budowę sali widowiskowej
Władze Torunia przedłużyły do 11 stycznia drugi przetarg na budowę sali widowiskowo-koncertowej w Toruniu. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ najtańsza z ofert była droższa od oczekiwań inwestora o 40 milionów złotych.
30-10-2012
Toruń. Unieważniono przetarg na salę koncertową
Władze Torunia unieważniły przetarg na budowę wielofunkcyjnej Sali koncertowej, gdyż złożone oferty były zbyt drogie. Wyceniane przez magistrat na prawie 140 mln zł prace budowlane są już o dwa lata opóźnione z powodu kłopotów z projektem, który powinien być zrealizowany do 2015 r.
30-05-2012
Toruń. Trzynastu chętnych do budowy sali koncertowej
Trzynaście firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na budowę wielofunkcyjnej sali kongresowej w Toruniu. Inwestycja ma ruszyć pod koniec roku i potrwać dwa lata.
13-04-2012
Jordanki bez zysku
Nie ma możliwości, żeby tego typu obiekt przynosił zyski - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - Oczywiste jest, że będzie musiał być współfinansowany ze środków publicznych - rozmowa u budowie sali koncertowej w Toruniu.
12-04-2012
Dyrektor Oleradzka kontra czytelniczka
W Polsce i w Europie teatry dotuje się dlatego, żeby bilet na przedstawienie był tani, spektakle dostępne dla wszystkich zainteresowanych, a nie tylko dla tych których stać na drogie bilety. I z tego powodu nie będziemy urządzać "weekendów dla zamożnych" i pozostałych dni "dla biedniejszych" - pisze Jadwiga Oleradzka, dyrektor Teatru im. Horzycy w Toruniu.
06-04-2012
Torunian nie stać na salę na Jordankach
- Organizatorzy imprez wytłumaczyliby prezydentowi Torunia, że w sprawie sali koncertowej na Jordankach nie ma sensu iść w śmiałą architekturę, że liczy się wyłącznie pragmatyka - mówi Janusz Lipiński, właściciel impresariatu artystycznego As/Toruń.
05-04-2012
Toruń. Sprawa sali na Jordankach
Radni z komisji rewizyjnej wzięli pod lupę opóźnienia w budowie sali koncertowej na Jordankach. Wnioski z kontroli: błędy i bałagan w dokumentach przetargowych na projekt obiektu.
04-04-2012
Oleradzka: Zbudujmy salę. Bo stoimy pod ścianą
Dlaczego sala koncertowa będzie kosztowała prawie 200 mln zł? - Dlatego że przyjęto do realizacji pomnik projektanta bez żadnych prawie funkcji użytkowych. Oczywiście można wybudować salę, w której nie byłoby nic widać i bardzo niewiele słychać. Po co? Stać nas na to? - zastanawia się Jadwiga Oleradzka, dyrektor Teatru im. Horzycy w Toruniu.
03-04-2012
Ktoś cierpi na gigantomanię
- Projekt Menisa obarczony był grzechem pierworodnym, bo drogi i absolutnie niefunkcjonalny. Dzisiaj Europa jest w kryzysie, musimy przygotować się na kilka lat recesji. I w tym właśnie czasie powstaje budynek o skali i kosztach godnych Dubaju, który jednocześnie jest nam bardzo potrzebny. Kwadratura koła - o projekcie sali koncertowej na Jordankach mówi Jadwiga Oleradzka, dyrektor Teatru Horzycy w Toruniu.
21-05-2009
Król jest nagi, czyli bajka o sali koncertowo-widowiskowej w Toruniu
Z wielu powodów nie uczestniczę w toruńskim życiu publicznym, ale po przeczytaniu polemik Pana Prezydenta i Pani Dyrektor Teatru im. Wilama Horzycy (zamieszczonych w "Nowościach" z 23 kwietnia, 7 i 11 maja 2009 roku) w sprawie budowy sali widowiskowej na toruńskich Jordankach czuję potrzebę wtrącenia swoich "trzech groszy" - pisze Janusz Lipiński, szef Impresariatu Artystycznego "As/Toruń".
09-05-2009
Oleradzka: Ta sala Kontaktowi się nie przyda
Głos aktora słyszalny będzie tylko w kilku pierwszych rządach. Chyba że, jak w greckich amfiteatrach, przejdziemy na koturny i maski ze specjalnymi rezonatorami. W XXI wieku to ponury żart - dyrektor Jadwiga Oleradzka polemizuje z prezydentem Michałem Zaleskim w sprawie wykorzystania dla potrzeb Teatru im. Horzycy i Festiwalu Kontakt planowanej na Jordankach sali koncertowej.
08-05-2009
Prezydent odpowiada na zarzuty Oleradzkiej
Prezydent Torunia Michał Zaleski polemizuje z Jadwigą Oleradzką. Dyrektor Teatru Horzycy na konferencji prasowej na temat programu festiwalu teatralnego Kontakt skrytykowała miasto za to, że budowana na Jordankach sala koncertowa nie będzie dostosowana do dużych prezentacji teatralnych.
02-03-2009
Mała scena z wielką salą na Jordankach
Czy nowa sala na Jordankach rzeczywiście będzie wielofunkcyjna? Czy obiekt za 120 mln zł będzie się tak samo nadawał na koncerty muzyki symfonicznej, rockowej i spektakle teatralne? Czy jego przeznaczenie konsultowano ze środowiskiem artystycznym? - pytają Jacek Hołub (Gazeta Wyborcza) i Mariusz Orłowski (TVK Toruń) na łamach Gazety Wyborczej - Toruń.
27-02-2009
Toruń. Sala na Jordankach nie dla teatru
Za mała scena, za duża widownia. Planowana sala widowiskowa na Jordankach nie spełnia wymogów teatru - twierdzi Jadwiga Oleradzka [na zdjęciu], dyrektor Teatru Horzycy.