powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Druga edycja konkursu "Modjeska Calling"

Teatr Polski w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji Konkursu dla aktorek i aktorów na interpretację monologów Szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej. Konkurs organizowany jest dla upamiętnienia artystki światowej sławy, która występowała również na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 listopada 2017 r. Finał konkursu odbędzie się 23 stycznia 2018 roku, a opiekę reżyserską będzie sprawować nad nim Ula Kijak.

To już druga edycja konkursu. W zeszłorocznej edycji konkursu jury w składzie: Maja Komorowska, Teresa Kwiatkowska, Roman Pawłowski postanowiło przyznać dwa wyróżnienia: Paulinie Komendzie (monolog Julii), absolwentce Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie i Laurze Leish (monolog Lady Makbet), aktorce i scenarzystce, która współtworzy z Wojciechem Wińskim Teatr Usta Usta Republika. Ponadto jurorzy wyróżnili nagrodą główną w wysokości 10 tysięcy zł ufundowaną przez Księgarnię św. Wojciecha Zuzannie Saporznikow (monolog Porcji), studentce Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Również w drugiej edycji laureatka lub laureat nagrody głównej otrzyma 10 000 zł. Przewodniczącą jury w finale konkursu będzie Maja Komorowska.

Regulamin dostępny jest na stronie Teatru Polskiego w Poznaniu: http://teatr-polski.pl/modjeska-calling-konkurs/.

Informacje o konkursie: https://www.facebook.com/events/762136670662458/

Więcej informacji o konkursie Modjeska udzielają:

Paulina Skorupska, Zuzanna Głowacka - modjeska@teatr-polski.pl